3 Dev İsimden Bitcoin Tahminleri: İşte İzlenecek Seviyeler!

8 Temmuz Perşembe günü, Bitcoin (BTC) ve altcoin’lerin erken saatlerde çökmesiyle Satoshi Caddesi’nde diğer bir kan banyosu gördü. Basın vaktinde, Bitcoin 621 milyar dolarlık bir piyasa kıymeti ile 33.147 dolar düzeylerinde süreç görüyor. Analistler BTC varsayımlarını ve izlenecek düzeyleri sıralıyor…

Craig Johnson: Bitcoin için bu düzeylere dikkat edin!

Dünyanın en büyük kripto para ünitesi, son birkaç haftadır yüksek oynaklık gösteriyor, fakat 31.000-35.000 dolar ortasında bir aralıkta kalmaya devam ediyor. Piper Sandler’ın baş piyasa teknisyeni Craig Johnson, teknik grafiklerde Fibonacci düzelme düzeylerine atıfta bulunarak, kıymetli dayanak ve direnç düzeylerine dikkat çekiyor. CNBC’ye konuşan Craig Johnson şunları kaydetti:

Ocak ayında ayrıldık. Birkaç ay evvel bu doruğa ulaştık. Aslında geri dönüp düzeltme düzeylerini Bitcoin’in üzerine koyardım ve bunu gördüğünüzde, 33.000 ila 34.000 ortasının çok değerli bir geri çekilme düzeyi olduğunu görebilirsiniz.

Kaynak: CNBC

Bill Baruch: Daha fazla BTC almak için bir sonraki büyük fırsatı bekliyorum

Bununla birlikte Craig Johnson, BTC‘nin 2021 Nisan’daki tepesinden aslında %45’in üzerinde düzeltme yaptığını ekliyor. Bu nedenle Craig Johnson, BTC’nin daha fazla düzelmesinin beklenen olmadığına inanıyor, lakin birebir vakitte uzun bir konsolidasyon devri tespit ediyor.

Tarihi olarak Craig Johnson, bu konsolidasyon döngülerinin yaklaşık 1.000 gün sürdüğünü belirtiyor. Öte yandan Blue Line Capital Lideri Bill Baruch, CNBC’ye portföyüne daha fazla BTC eklemek için bir sonraki büyük fırsatı beklediğini söyledi. Bill Baruch mevzuya yönelik şu yorumlarda bulundu:

Bana 25.000 dolara Bitcoin verin, daha fazlasını satın alırdım. 2017’den beri piyasadayım. İçinde olduğum vakitler var, olmadığım vakitler var, bu yılın başlarında büsbütün çıktım.

BTC fonlama oranları negatif, Mike Novogratz yükselişte kalıyor!

Bitcoin yatırımcıları için bir yükseliş göstergesi, Mayıs düzeltmesinden bu yana, kalıcı vadeli süreçlerde Bitcoin fonlama oranının negatif kalmasıdır. Pozitif fonlama oranları ekseriyetle piyasa doruklarını gösterirken, negatif fonlama oranlarını fiyat sıçramaları takip eder. Bu son gelişmelerden bahseden Wall Street emektarı ve Galaxy Digital CEO‘su Mike Novogratz, Bitcoin’in ABD ile Çin ortasında ortaya çıkan soğuk savaşın merkezinde nasıl olduğu hakkında konuştu. 

Lakin Çin, BTC ve kripto paralara karşı savaş ilan ederken, ABD hedge fonları büyük ölçülerde kripto para biriktirmeye devam ediyor. habercurcuna.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, daha fazla BTC haberi için “Bitcoin’de Yarım Milyarlık Kilit Açma! Temmuz’da Neler Olacak?isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Sorumluluk Reddi Beyanı: habercurcuna.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. habercurcuna.com rastgele bir kripto para ünitesinin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut habercurcuna.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle habercurcuna.com ve sitede yer alan makalelerin muharrirleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile ilgili rastgele bir süreç yapmadan evvel kendi araştırmalarını yapmalıdır.

İkaz: habercurcuna.com’a ilişkin haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması habercurcuna.com’un müsaadesine alışılmıştır. Sitedeki hiçbir içerik müsaadesiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut rastgele bir platformda yayımlanamaz. habercurcuna.com’a ilişkin kod, tasarım, yazı, grafik ve öteki tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara ters biçimde kullananlar hakkında yasal süreç başlatılacaktır..

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. 3 Dev İsimden Bitcoin Tahminleri: İşte İzlenecek Seviyeler! için yorumda bulun

    3 Dev İsimden Bitcoin Tahminleri: İşte İzlenecek Seviyeler! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak 3 Dev İsimden Bitcoin Tahminleri: İşte İzlenecek Seviyeler! için ilk yorumu yapabilirsin.