A Ulusal Futbol Kadrosu’ndan büyük başarı! Maç başına gol ortalaması…

21 Kasım-18 Aralık 2022 tarihlerinde Katar’da yapılacak 2022 Dünya Kupası öncesi eleme kümelerindeki en golcü ülkeler sıralandı. Dünyadaki tüm kıtalardaki eleme kümeleri baz alındı.

Golcü ülkeler listesine Türkiye de ismini yazdırdı. Ay-yıldızlılar, G Grubu’nda 10 maçta 27 sefer ağları sarsarak dikkat çekti. Ulusallar, maç başına 2.7 gol ortalamasıyla öne çıktı. Listede Kanada 44 golle tepeyi aldı.

Türkiye tam 5 maçta 3 ve daha fazla gol attı. Hollanda’ya 4 gol, Cebelitarık’a 6 ve 3 gol, Letonya ve Norveç’e de 3 gol atan A Ulusal Ekip, 66 isabetli şutta 27 gol buldu. 33.3 dakikada bir gol atma sıklığı yakalayan ulusallar, 27 golün 19’unu ceza alanı içinden kaydetti. Burak Yılmaz 5 gol 3 asistle 8 gole direkt tesir etti ve en skorer isim olmayı başardı. Hakan Çalhanoğlu, Halil Dervişoğlu ve Kerem Aktürkoğlu 3’er golle Burak Yılmaz’ı takipte kaldı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. A Ulusal Futbol Kadrosu’ndan büyük başarı! Maç başına gol ortalaması… için yorumda bulun

    A Ulusal Futbol Kadrosu’ndan büyük başarı! Maç başına gol ortalaması… için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak A Ulusal Futbol Kadrosu’ndan büyük başarı! Maç başına gol ortalaması… için ilk yorumu yapabilirsin.