Abdullah Avcı’dan Gaziantep FK maçı öncesi ‘hızlı hücum’ uyarısı

Muhteşem Lig’de namağlup dorukta yer alan bordo-mavili kadro, 22 Kasım Pazartesi günü oynayacakları Gaziantep FK maçının hazırlıklarını sürdürüyor. Bu maçı da kazanarak hem galibiyet hem de namağlup serilerine devam etmek isteyen teknik yönetici Abdullah Avcı, idmanlarda öğrencilerine sık sık süratli atak sonuçlandırma ve savunma ardına yönelik koşu noktasında ihtarlarda bulunuyor.

“SAVUNMA GERİSİ KOŞULARI KESİNLİKLE İSTİYORUM”

Öğrencilerine idmanda ‘Savunma gerisine koşuları kesinlikle istiyorum’ dediği öğrenilen Avcı, “Amacımız 10 saniyede atağı bitirmek. Savunma topu kazanınca herkes konum alacak ve oyun akacak, tekrar hamle yapacağız. Savunma gerisine kesinlikle en az iki oyuncu koşu yapacak” halinde savunma ardı koşulara dikkat çekerken; savunmayı biraz daha öne çıkarıp rakibi daha önde karşılamaları istikametinde de oyuncularına sık sık ikazlarda bulundu.
Rakibe şut talihi vermemeleri gerektiğini de öğrencilerine aktaran Avcı, “Oyun sete dönmesin. Savunmayı daha öne çıkaralım. Merkezden gelen oyuncuya şut bahtı vermeyelim” tabirlerini kullandı.

UĞURCAN’IN YÜKSELİŞİNDE AVCI VE TAKIMININ TESİRİ

Trabzonspor’da geçtiğimiz dönem başı yaşadığı performans düşüklüğünün akabinde 2021-22 dönemine düzgün başlayan ve A Ulusal Takımı’nda birinci kalecisi pozisyonunda yer alan Uğurcan Çakır’ın yükselen performansında teknik yönetici Abdullah Avcı ve grubunun de tesiri oldu. 2020-21 döneminde bordo-mavili kadroda vazifeye başlayan Avcı ve takımı ile birlikte form grafiği yükselişe geçen Uğurcan Çakır’ın, Avrupa’ya transferi gündeme gelmiş fakat bu transfer ekonomik manada kulübün beklentileri karşılanmadığı için gerçekleşmemişti. Bu dönem hem ligde hem de A Ulusal Kadro’yla gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çeken Uğurcan, Avrupa gruplarının da tekrar takibine girdi.

ULUSAL KALECİLER AVCI’NIN GRUBUNDAN

Bu ortada Üstün Lig’de Medipol Başakşehir, Beşiktaş ve son olarak Trabzonspor’da teknik yöneticilik misyonunu üstlenen Abdullah Avcı ve grubunun ulusal ekip kalesine tesiri ise dikkat çekti. Son yıllarda ulusal grup kalesini koruyan Volkan Babacan, Mert Günok ve Uğurcan Çakır’ın ortak noktası Abdullah Avcı ve takımı oldu. Volkan Babacan, 2014-15 döneminde Başakşehir’e geldikten sonra 2016-17 dönemiyle birlikte A Ulusal kadroda nizamlı olarak forma giymeye başladı. 2017-18 döneminde Başakşehir’e transfer olan Mert Günok da bir devir A ulusal Takım’ın kalesini korurken, son olarak Uğurcan Çakır da Abdullah Avcı sonrası A Ulusal Takım’ın birinci kalecisi pozisyonunda yer aldı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Abdullah Avcı’dan Gaziantep FK maçı öncesi ‘hızlı hücum’ uyarısı için yorumda bulun

    Abdullah Avcı’dan Gaziantep FK maçı öncesi ‘hızlı hücum’ uyarısı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Abdullah Avcı’dan Gaziantep FK maçı öncesi ‘hızlı hücum’ uyarısı için ilk yorumu yapabilirsin.