Aleyna Tilki: Tabiatla ve müziklerimle aşk yaşıyorum

‘Real Love’ müziğiyle 36 ülkenin müzik listelerinde üst sıradan girerek ismini dünyaya duyuran Aleyna Tilki, İsveçli küme Jubel ile çıkaracağı yeni teklisinin klip çekimini geçen hafta İstanbul’da tamamladı.

Evvelki akşam Kıbrıs’ta dinleyicileriyle bir ortaya gelen Tilki, “Ben Kıbrıs konserlerini çok seviyorum. Zira 30 yaş üstü kitle fazla oluyor. Hani kendi kuşağımın pop starı olarak, her yaş kitlesinde varmışım üzere hissettiriyor. Sahiden bu yaş kitlesine kendimi dinlettirebilmek çok hoş. Bakıyorum köşede 60 yaşında birisi dans ediyor. Bu bana kendimi vakitsiz hissettiriyor, çok düzgün hissettiriyor. Daima heyecanlanıyorum Kıbrıs sahnelerinde” dedi.

“ÜZÜNTÜDEN KİMSE KAÇMASIN!”

Sahne çalışmalarına bir müddet orta verdikten sonra konserlerine kaldığı yerden devam eden Tilki, “Bir orta insan olduğumu hatırladım. Benim de hiç sahneye çıkmama hakkım, meskende yatma hakkım, müzik çıkarmam hakkım, hatta istediğimi yapma hakkım var. Hani beşerim ya haklarım olduğunu düşündüm. Üzülmek ve kaygılanmak, bunların hepsini kendime hak tanıdım ve bu beni çok canlandırdı. Zira buna gereksinimim vardı. Biraz başımı yastığa koyduğumda düşünmek, üzülmek ve kaygılanmak çok âlâ oldu hakikaten. O yüzden ‘Üzüntüden kimse kaçmasın’ diye daima söylerim. Zira insanı çok canlandıran bir şey. Kendi tercihimdi. Artık yeniden kendi tercim ile canlandığım için geri geldim diyebilirim” biçiminde konuştu.

“REKOR BENDE!”

Ayrıyeten sahneye 10 dakikada hazırlandığını belirten 21 yaşındaki müzikçi, “Uyuyordum kapıyı çaldılar, ‘Hadi Aleyna giyin’ dediler. Yatakta giyindim. Biraz da hastayım zehirlenmiştim… Yatakta kendim giyindim. Makyaj çok fazla yapmıyorum. Eminin bu bahiste rekor bende” açıklamasını yaptı.

“HERKES GÖRSÜN DİYE PAYLAŞIYORUM”

Sahne gösterileriyle da isminden kelam ettiren Aleyna Tilki, “Gerçekten sahnelerimi herkes çok beğeniyor. Hani evvelden de çok şey yapıyordum fakat artık daha çok göstermeye karar verdim toplumsal medyada. Artık tüm beşerler görsün istiyorum toplumsal medyada. Çok hoş geri dönüşler alıyorum. Yabancı, Türkçe, pop, rock, arabeks ve caz hepsini söylüyorum sahnede ve bunları herkesin bilmesini istiyorum diye bol bol paylaşıyorum” dedi.

‘AŞK’ TEZLERİNE SON NOKTAYI KOYDU

Son devirde ismi “Uzi” lakaplı rapçi Utku Yalçınkaya ile anılan Aleyna Tilki, hakkında çıkan ‘aşk’ dedikodularına da son noktayı koydu. “Hayatımda ‘biri’ derken insan biri yok!” diyen Tilki, kelamlarını şöyle sürdürdü:

Ben daima aşığım. Hakikaten aşk kadınıyım. Tabiatla, beni yaratanla, müziklerimle aşk yaşıyorum. Yeni bir IP yapıyorum. Bir yabancı bir Türkçe albüm, bir IP Türkçe yapıyorum. Onlarla, iş arkadaşlarımla aşk yaşıyorum. Bilhassa tabiat ve hayvanlarla aşk yaşıyorum. Lakin insan olarak hani bu türlü milletin düşündü ‘aşk’ biçiminde bir alakam şu anda yok. Tabiatın bir kesimi olan ve içimdeki sanatın bir modülü, ilham olan bir insan şayet bir gün karşıma çıkarsa ya da hani benim vaktim olursa ona da aşık olurum.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Aleyna Tilki: Tabiatla ve müziklerimle aşk yaşıyorum için yorumda bulun

    Aleyna Tilki: Tabiatla ve müziklerimle aşk yaşıyorum için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Aleyna Tilki: Tabiatla ve müziklerimle aşk yaşıyorum için ilk yorumu yapabilirsin.