Aleyna Tilki’nin saplantılı hayran soruşturması uzlaştırmaya gönderildi

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma, uzlaştırma kapsamında olan ’Konut dokunulmazlığını ihlal’ hatasından yürütüldüğü için, yasal mecburilik gereği Uzlaştırma Ofisine gönderildi. Uzlaştırmacının görüşmeleri sonucu, Aleyna Tilki ve kuşkulu Muhammed Erkam A. ortasında bir uzlaşma sağlanırsa, kamu davası açılmayacak. Tilki uzlaşmak istemediğini bildirirse kuşkulu Muhammed Erkam A. ’Nitelikli konut dokunulmazlığını ihlal’ suçlamasıyla 1 yıldan 3 yıla kadar mahpus cezası istemiyle yargılanacak.

TİLKİ ŞİKAYETÇİ VE DAVACI OLMUŞTU
Kuşkulu Muhammed Erkam A., 29 Aralık 2021 tarihinde gece geç saatlerde Tilki’nin konutunun bulunduğu siteye, tellerden geçerek girmişti. Müzikçinin konutunun kapısına kadar gelen Muhammed Erkam A., Tilki’nin şikayeti üzerine gözaltına alınmıştı. İstanbul Anadolu Başsavcılığı’ndaki tabirinde Aleyna Tilki’nin konutunu internetten öğrendiğini, Pencak Silat isimli sporu yaptığını ve bu nedenle tellerden geçerek site bahçesine girdiğini anlattı. Tilki’nin oturduğu daireyi bulamayınca komşusuna sorduğunu ve zile bastığını ancak kimsenin açmadığını anlatmıştı. Muhammed Erkam A., tabirinde kaçmadığını, güvenlikte Aleyna Tilki’yi beklediğini, burada polisin kendisini gözaltına aldığını söylemişti. Muhammed Erkan A., Aleyna Tilki’yi karakolda gördüğünü de belirtmişti. Aleyna Tilki savcılık sözünde şüpheliden şikâyetçi ve davacı olduğunu bildirmişti.

Kuşkulu Muhammed Erkam A., çıkarıldığı İstanbul Anadolu 8. Sulh Ceza Hakimliği tarafından ’Yurt dışına çıkma yasağı, Aleyna Tilki’nin ikametgahına, iş yerine, bulunduğu yerlere 500 metreden fazla yaklaşmama’ biçiminde isimli denetim kurallarıyla hür bırakıldı.

Lakin Tilki, 29 Ocak 2022 tarihinde kendisine gelen tehdit içerikli bir gönderiyle birlikte, “Şimdi bu ceza almayacak mı? Alacak. Emniyet Müdürü sağ olsun aradı. Tekrardan herkesten şikâyetçi olacağım. Gerekenin yapılmasını umuyorum. Ya beni tehdit eden, bu türlü özgürce konutuma laps diye atlayan insanlara ceza verin ya da bana silah verin. Konutta uyurken de müdafaayla uyuyamam. Benim de bir hayatım var” biçiminde tweet atmıştı. 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Aleyna Tilki’nin saplantılı hayran soruşturması uzlaştırmaya gönderildi için yorumda bulun

    Aleyna Tilki’nin saplantılı hayran soruşturması uzlaştırmaya gönderildi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Aleyna Tilki’nin saplantılı hayran soruşturması uzlaştırmaya gönderildi için ilk yorumu yapabilirsin.