Aliağa Petkimspor’da mucizeye bir adım kaldı

ING Basketbol Üstün Ligi’nde dönem boyunca düşme çizgisinde kalan, geçen hafta Semt77 Yalovaspor önünde küme düşmekten Armand’ın son salise üçlüğüyle sıyrılan Aliağa Petkimspor, kümede kalışını ilan etmeye çok yaklaştı. En yakın rakipleriyle üst üste oynayıp Antrenör Burak Gören idaresinde Yalovaspor’dan sonra Yukatel Merkezefendi Belediye Basket’i de dün deplasmanda 93-78 yenen Petkimspor, son hafta da kazanması durumunda rakiplerinin alacağı sonuçlara bakmaksızın ligde kalışını ilan edecek. Ligde son haftaya Petkim ve Merkezefendi 8’er, bir maçı eksik Yalova 7 galibiyetle girdi. Üçlü averajda iki rakibinden de önde olan Petkim, son maçta Beşiktaş’ı meskeninde yenerse kümede kalacak. Aliağa takımına yenilgi durumunda ise ikili averajının âlâ olduğu Yalova’nın 2’de 2 yapmaması yetecek. 

Puan tablosunda son sırada devraldığı Petkimspor’u bilhassa son 7 maçta 5 kritik galibiyetle ayağa kaldıran Antrenör Burak Gören, Merkezefendi deplasmanının akabinde, “Birçok Avrupa salonunda çaba ettim lakin Denizli sahiden medeniyetiyle çok hoş bir basketbol kenti. Oyunu denetim ettiğimiz vakit kazanacağımızı biliyorduk zira rakibimiz kendi alanında, seyircisi önünde sabırsız olacaktı. Maçın başından itibaren bunu lehimize çevirdik. Ben yaklaşık 4 aydır Petkimspor’dayım. Ligin en alt basamağından başlayıp hakikaten insanüstü bir uğraş harcadık. Son 7 maçımızın 5’ini kazandık. Petkim çok kıymetli bir basketbol markası ve daha yapacağı çok kıymetli işler var. İnşallah bir tane daha maçımız kaldı, onu da layıkıyla yerine getirip ligde kalacağız ve akabinde geleceği planlayacağız. Herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Aliağa Petkimspor’da mucizeye bir adım kaldı için yorumda bulun

    Aliağa Petkimspor’da mucizeye bir adım kaldı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Aliağa Petkimspor’da mucizeye bir adım kaldı için ilk yorumu yapabilirsin.