Altay kalecisi Mateusz Lis: “Büyük Altay’ı hedeflediği yere taşıyacağız”

Altay’ın dönem başında Wisla Krakow ekibinden transfer ettiği Polonyalı kaleci Mateusz Lis, dönem başından itibaren gösterdiği başarılı performansla ligin en fazla başarılı kurtarış yapan kalecisi pozisyonunda bulunuyor. Başarılı ve istikrarlı oyunuyla beğenileri toplayan 25 yaşındaki kaleciye, Altay taraftarları “Ahtapot” lakabını taktı.

Lis’ten Altay taraftarına teşekkür

Polonyalı file bekçisi de kendisine takılan “Ahtapot” lakabından çok mutlu olduğunu belirterek, “Büyük Altay’ın bir paçası olmak çok hoş bir his. Alanda elimden gelenin en düzgününü yapıyorum ve arkadaşlarımı teşvik ediyorum. Polonya’dan İzmir’e gelerek mesleğim için çok büyük bir adım attım ve buradaki birinci amacım her vakit en iyiyi vererek kadromuzu dönem sonunda gayesine ulaştırmak. Gaziantep FK maçı sonrasında yaşadığım tabloyu hayatım boyunca unutmayacağım. Polonya’da da bu türlü çılgıncasına seven taraftar kümeleri var lakin Altay taraftarı değişik. Altay taraftarına bana verdikleri dayanaktan ötürü teşekkür ediyorum” dedi.

“Büyük Altay’ı hedeflediği yere taşıyacağız”

Taraftarın futbolda çok kıymetli bir yere sahip olduğunun da altını çizen Lis, “Pandemi devrinde bomboş statlarda maç oynamanın ne kadar makus olduğunu daima birlikte yaşadık. Artık o günler geride kaldı. 12 yaş altı taraftarımız da tribündeki yerini alacak. Son dört maçta yakaladığımız çıkışı devam ettirerek Büyük Altay’ı hedeflediği yere taşıyacağız. Biz çok çalışma ve her vakit istekli olma kelamı veriyoruz. Taraftarımızın da her vakit ardımızda olduğunu biliyoruz” diye konuştu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Altay kalecisi Mateusz Lis: “Büyük Altay’ı hedeflediği yere taşıyacağız” için yorumda bulun

    Altay kalecisi Mateusz Lis: “Büyük Altay’ı hedeflediği yere taşıyacağız” için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Altay kalecisi Mateusz Lis: “Büyük Altay’ı hedeflediği yere taşıyacağız” için ilk yorumu yapabilirsin.