Anadolu Efes, Olympiakos’u farklı mağlup etti

Anadolu Efes, müsabakaya Beaubois’nın 6-0’lık serisiyle başladı. Boyalı alanda Fall’un tesirli oyunuyla skor bulan Olympiakos, birinci 5 dakikayı 12-10 üstün geçti. Yunanistan temsilcisi, Vezenkov’dan aldığı katkıyla 6. dakikada farkı 7 sayıya (10-17) kadar çıkardı. Micic liderliğinde toparlanan ve 9. dakikada 23-22 öne geçen lacivert-beyazlılar, tekrar de birinci çeyreği 25-23 geride tamamladı.

İkinci çeyreğe düzgün başlayan taraf konuk grup oldu. Beaubois’nın 15. dakika içinde üst üste bulduğu üçlüklerle üstünlüğü ele alan Anadolu Efes, 16. dakikada Larkin’in sayılarıyla öne geçti: 37-36. Kalan kısım karşılıklı basketlerle geçildi ve soyunma odasına 44-44 eşitlikle gidildi.

İkinci yarıya Moerman’ın basketiyle başlayan Anadolu Efes, bu oyuncunun tesirli performansıyla 25. dakikada 7 sayı öne geçti: 56-49. Fall’un pota altındaki üstünlüğüyle toparlanan Olympiakos, 29. dakikada eşitliği yakaladı: 63-63. Son kısmı daha güzel oynayan lacivert-beyazlılar, final dönemine 68-66 önde girdi.

Son döneme uygun başlayan ve savunma sertliğini artıran Anadolu Efes, birinci 5 dakikasında sayı yemediği çeyrekte Simon, Beaubois ve Micic’in sayılarıyla 35. dakikada farkı çift hanelere çıkardı: 77-66. Kalan kısımda üstünlüğünü sürdüren Anadolu Efes, bu dönemde rakibinin yalnızca 3 sayı bulmasına müsaade verip, parkeden 88-69 galip ayrıldı.

Bu sonucun akabinde Anadolu Efes ligdeki 4. galibiyetini elde ederken, Olympiakos 4. mağlubiyetini yaşadı.

Maçın en skorer ismi Anadolu Efes formasıyla 29 sayı kaydeden Rodrigue Beaubois olurken, Vasilije Micic 19 sayıyla galibiyete katkı sağladı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Anadolu Efes, Olympiakos’u farklı mağlup etti için yorumda bulun

    Anadolu Efes, Olympiakos’u farklı mağlup etti için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Anadolu Efes, Olympiakos’u farklı mağlup etti için ilk yorumu yapabilirsin.