Arda Kural: Kızlardan günde iki bin mektup alıyordum

Geçtiğimiz aylarda mesleği ve özel hayatıyla yaptığı açıklamalarla gündeme gelen Arda Kural, eski günlerine dönmeye çalışıyor. Psikoz teşhisi konulmasının akabinde uzun yıllar hastalıkla gayret eden Kural, 20 gün de Bakırköy Ruh ve Hudut Hastalıkları Hastanesi’nde tedavi görmüştü.

Hürriyet’ten Eda Solmaz’ın derlediği habere nazaran Arda Kural, oyunculukla birinci tanışmasını şöyle anlatıyor: Annem ve babam, ben 15 yaşındayken ayrıldı. O yaşta reklam sinemalarında rol almaya başladım. Kardeşim ve annemin sorumluluğunu ben üstlenmiştim. Alışılmış ki yaşananlar yüzünden mutsuz ve güç periyotlar geçiren bir aileydik.

“O yaştan itibaren kardeşimi de büyütüp yetiştirdiğim için mutluyum. İşim ise yıldız olmaktı. Ve bir halde beşerler beni kabul edip, sevmek zorundaydı. O halde oyunculuğa ilgim başladı. Kral TV’nin makyaj müdürü Corci ile birebir bölgede oturuyorduk. Beni o keşfetti. Birinci Kral TV’de VJ olarak ortaya çıktım.”

Arda Kural, 1999’da Haluk Bilginer, Yıldız Asyalı üzere isimlerin rol aldığı “Eyvah Kızım Büyüdü” dizisinde yer almasını şöyle anlatıyor; “Kral TV’de tanınan olunca ‘Eyvah Kızım Büyüdü’nün senaristi Tayfun Güneyer benimle ilgilenmeye başladı. Ve beni dizinin takımına dahil etti. Bana ‘yeni yıldızım’ diye hitap ederdi.”

“Tayfun Güneyer, tanınan olduğumu ve dizi için çok düzgün olacağımı düşünüyordu. Ve beni etkileyip o diziye soktu. Sete birinci gidişim ise iki soruyla baş başa kalmamla oldu. Kamera önüne geçtiğimde ya çok âlâ palavra söyleyip seyirciyi kandıracaktım ya da büsbütün dürüst olup hislerimi tabir edecektim. Ben çok âlâ palavra söyleyip güya gerçek hislerim keyifli ve olağanmış üzere davranmayı seçtim. Bu seyirciye itici gelse de bende bir ışık gördüler.”

Oyuncu, dizideki asıl emelini ise şöyle tabir ediyor; “Genç kızlardan günde iki bin mektup alıyordum. Ve o sırada en çok istediğim şey, gerçek hayatta da Yıldız Asyalı ile aşk yaşamaktı.”

“YENİDEN AYAĞA KALKTIM”

Uzun mühlet sıhhat meseleleriyle uğraşan Arda Kural, tekrar ayağa kalktığını lisana getiriyor; “Yalnız başıma girdiğim birçok savaşı kazanmayı başardım. Sonunda kâfi gücü hissederek, yoluma, mesleğime ve de insanlara geri döndüm. Bundan sonra ne olacağını vakit gösterecek.”

“Bu sıralar her şey çok canlı. Menajerim Temmuz Karikutal ve arkadaşım şef Emrah Kaya ile uçsuz bucaksız bir hayal serüveninin içindeyiz. Yazdığım senaryolarım ve yapmak istediğim Sinemalar var. Topluma istikamet verecek şeyler yapmak istiyorum. O yüzden sinemayı kitlesel bir irtibat aracı olarak kullanabilirim. Oyunculuk ile ilgili her şeyi menajerim yönetiyor. Birçok proje ile görüşmelerimiz devam ediyor.”

“ÇOK ACI ÇEKMİŞTİM”

‘Eyvah Kızım Büyüdü’ dizisinde Yıldız Asyalı ile rol alan Kural , “Yıldız birinci aşkımdı. Birinci aşkıma çok tutulmuştu. Aklımda ondan diğeri geçmiyordu. Hayatım Yıldız olmuştu, daima onu düşünüyordum. Sette Yıldız, konutta Yıldız… Kasıtlı olarak değil ancak bizi ayırdılar. ‘Önünüzde parlak bir gelecek var, birbirinizin önünü kesmeyin’ deyip ayırdılar. Çok acı çekmiştim. O günlere ilişkin her şeyi hatırlıyorum lakin hatırlamak istemiyorum” dedi.

“AYRILDIKTAN SONRA KENDİME GELEMEDİM”

Kural, birinci aşkı ile ilgili; “Ekranlardan uzak kaldığım devirde Yıldız beni çok aradı. Ben görüşmek istemedim. Ben ondan korkuyorum. Yıldız ile yan yana gelmekten korkuyorum. Çok severim, insan olarak da kişilik olarak da! Ayrıldıktan sonra iki yıl kendime gelemedim. Sonra kendime kelam verdim ‘Yıldız’la asla görüşme’ dedim” sözlerini kullandı.

YILDIZ ASYALI DA SESSİZLİĞİNİ BOZDU

Arda Kural’ın bu kelamlarının akabinde Yıldız Asyalı da ‘2. Sayfa’ programına özel açıklamalar yaptı. Kural ile çok büyük bir aşk yaşadıklarını belirten Asyalı, şu sözleri kullandı:

“Arda’nın sıkıntı günlerinde çok üzüldük ve yıprandık. Arda’nın Türkiye için inanılmaz yetenekli ve kıymetli bir sanatçı olduğunu düşünüyorum. Karakteri hassas olduğu için genç yaşlarda kaldıramadığı şeyler oldu. Artık biz nasıl kovid oluyorsak beynimiz de hastalanabilir. Arda’yı güzel gördüm, tedavisine de devam ediyor. Bu türlü olduğu sürece ben öpüp başıma koyarım. Çok seviniyorum, daima düzgün olsun.”

“ARDA’YI KARŞIMDA GÖRSEM ELİM AYAĞIM TİTRER”

Kural’ın “Yıldız’la ayrıldıktan sonra iki yıl acı çektim” kelamlarına de yanıt veren Asyalı, “Bir de bana sorsunlar. Birinci aşk olduğu için çok kuvvetliydi. O denli bir his ben daha hiç yaşamadım. Bizi ayırdılar. İşin içinde her şey vardı. Biz onunla olağan bir arkadaşlık geçiremedik, zordu. Biz ne vakit bir ortaya gelsek ağlaşırız. Birkaç yıl evvel karşılaştık hatta bir ortaya gelmeye çalıştık. O vakit depresyonda olduğu için olmadı. Arda’yı karşımda görsem elim ayağım titrer. Üzücü bir şey ancak her şey kısmet ve alın yazısı” diye devam etti.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Arda Kural: Kızlardan günde iki bin mektup alıyordum için yorumda bulun

    Arda Kural: Kızlardan günde iki bin mektup alıyordum için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Arda Kural: Kızlardan günde iki bin mektup alıyordum için ilk yorumu yapabilirsin.