Arif Şentürk ağır bakıma alındı

Ses sanatkarı ve müellif Onur Akay, bugünkü köşe yazısında ağır bakım alınan Şentürk’ün durumunun ağır olduğunu tabir etti. Türkücü Şentürk için dua isteyen Akay, “Rumeli türkülerinin ünlü ismi Arif Şentürk, maalesef ağır bakımda ve durumu çok ağır” tabirlerine yer verdi.

ARİF ŞENTÜRK KİMDİR?
1941 yılında Makedonya’nın Kumanova kasabasında dünyaya gelen Arif Şentürk, birinci ve ortaöğretimini burada bulunan bir Türk okulunda tamamladıktan sonra, 1956 yılında ailesiyle birlikte Türkiye’ye göç etti. Evvel Kırklareli’ye yerleşen aile, daha sonra İstanbul’un Zeytinburnu semtine taşındı. Bakırköy ve Yeşilköy Halkevi Müzik Okulu’nda müzik eğitimi alan Şentürk, 1975 yılında TRT Amatör Sesler İmtihanı’nda başarılı oldu ve Nida Tüfekçi tarafından desteklendi. Müzik hayatı boyunca toplam 12 albüm dolduran Arif Şentürk, Makedonya, Kosova, Bulgaristan, Bosna Hersek, Yunanistan üzere bölgelerden derlediği bilhassa Deryalar, Ramize, Safiye üzere Rumeli türküleriyle beğeni kazandı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Arif Şentürk ağır bakıma alındı için yorumda bulun

    Arif Şentürk ağır bakıma alındı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Arif Şentürk ağır bakıma alındı için ilk yorumu yapabilirsin.