Arif Şentürk kimdir, öldü mü, kaç yaşındaydı? Arif Şentürk neden vefat etti? İşte, hayatı..

Arif Şentürk, ağır bakıma kaldırılmış ve tedavisi hastanede devam ediyordu. Sanatçı, Rumeli Türkü yorumlamaları ile isminden kelam ettiriyordu. Makedonya’da doğdu ve 1956 yılında ailesiyle Türkiye’ye geldi ve bir müddet sonra İstanbul’a yerleşti. Sanatçı Arif Şentürk hakkında ayrıntılar…

ARİF ŞENTÜRK KİMDİR?

Şentürk, 1941 yılında Makedonya’nın Kumanova kasabasında dünyaya geldi. Birinci ve ortaöğretimini buradaki bir Türk okulunda tamamladıktan sonra 1956 yılında ailesiyle birlikte Türkiye’ye yerleşti. Aile evvel Kırklareli’ye sonrasında da İstanbul’un Zeytinburnu semtine taşındı. Bakırköy ve Yeşilköy Halkevi Müzik Okulu’nda müzik eğitimi alan Şentürk 1975 yılında TRT Amatör Sesler İmtihanı’nda başarılı oldu ve Nida Tüfekçi tarafından takviye gördü. Toplam 12 albüm dolduran Şentürk Makedonya, Kosova, Bulgaristan, Bosna Hersek, Yunanistan üzere bölgelerden derlediği bilhassa Deryalar, Ramize, Safiye üzere Rumeli türküleriyle beğeni kazandı.

ARİF ŞENTÜRK ÖLDÜ MÜ?

Şentürk, sıhhat durumu ağırlaşması üzerine pazar günü kaldırıldığı hastanede ağır bakıma alınmıştı. 81 yaşındaki Arif Şentürk hayatını kaybetti.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Arif Şentürk kimdir, öldü mü, kaç yaşındaydı? Arif Şentürk neden vefat etti? İşte, hayatı.. için yorumda bulun

    Arif Şentürk kimdir, öldü mü, kaç yaşındaydı? Arif Şentürk neden vefat etti? İşte, hayatı.. için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Arif Şentürk kimdir, öldü mü, kaç yaşındaydı? Arif Şentürk neden vefat etti? İşte, hayatı.. için ilk yorumu yapabilirsin.