Avrupa Şampiyonu Özmen’e çiçekli karşılama

Hırvatistan’da düzenlenen ve toplamda 23 ay yıldızlı ulusal sportmen ile katılan U-22 Erkekler ve Bayanlar Avrupa Boks Şampiyonası’nda 63,5 kg finalinde Ermenistanlı rakibi Artur Shakhpazyan’ı yenerek altın madalya kazanan boksör Kerem Özmen, yurda döndü. Havayoluyla bugün saat 15.30’da memleketi Trabzon’a gelen şampiyon sporcuyu, havalimanı çıkışında Trabzon Boks Vilayet Temsilcisi Muzaffer Altuntaş, Boks Federasyonu İdare Şurası üyesi Mustafa Akkaya, birebir şampiyonada bronz madalya kazanan boksör Mehmethan Çınar, ailesi, antrenörleri ve arkadaşları çiçeklerle karşıladı.

‘BU GURURU YAŞATTIĞIM İÇİN MUTLUYUM’
Havalimanı çıkışında açıklama yapan şampiyon sportmen Özmen, “Ülkeme bu gururu yaşattığım için memnunum. Dünya ikinciliğinden sonra yatmadım, şampiyonadan sonra çalışmalarıma başladım. 2 defa kamp yaptık, sonucunda yarı final maçında Avrupa Şampiyonu’nu yenerek şampiyonluğa ulaştım. İstiklal marşımızı tüm Avrupa’ya dinlettiğim için gururluyum. Trabzon’a bu gururu yaşattığım için mutluyum” dedi.

‘ÜLKEME ARMAĞAN OLSUN’
Maksatlarını anlatan Özmen, “3 ay sonra düzenlenecek Akdeniz Oyunları’na giderek bayrağımızı yine göndere çekmek ve 2023’teki Dünya Şampiyonası’na âlâ formda hazırlanarak şampiyon olmak istiyorum. 2024’te de Olimpiyat Şampiyonu olup Türk boks tarihinde ülkeme bir birincisi yaşatmak istiyorum. Hayat bize zorluklarla geldi. Hiçbir vakit pes etmedim. Boksu bırakma noktasına kadar gelmiştim. Çok yalnız kaldım fakat hiçbir vakit pes etmedim. Çok çalışarak sonuç aldım. Dünya ikinciliğinden sonra aldığım bu Avrupa şampiyonluğu ülkeme armağan olsun” diye konuştu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Avrupa Şampiyonu Özmen’e çiçekli karşılama için yorumda bulun

    Avrupa Şampiyonu Özmen’e çiçekli karşılama için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Avrupa Şampiyonu Özmen’e çiçekli karşılama için ilk yorumu yapabilirsin.