Avrupa’nın en büyük oyun meskeni projesi açıldı

Bünyesinde 10 branştan 58 profesyonel oyuncu bulunduran grup, Avrupa’nın en büyük oyun konutu projesi olan Futhouse’un açılışını gerçekleştirdi. Milletlerarası arenada dünya şampiyonluklarını hedefleyen, Red Bull’un da desteklediği Futbolist, esporun ve Türk esporcuların gelişimi için değerli bir adım attı. Dün faaliyete geçen tesiste beş ekip birebir anda kampa girip, şampiyonalara hazırlanabilecek.

Asya ve Amerika’daki oyun konutları örnek alınarak dizayn edilen oyun meskeni, toplamda 1230 metrekarelik alanıyla Avrupa’nın en büyük oyun konutu oldu. İçinde yedi farklı yatak odası ve bir ortak alanda toplamda 23 kişinin konaklayabileceği imkanlara sahip olan tesiste, beş farklı grup birebir anda kamp yapabiliyorken, rakip ekipler da turnuva süreçlerinde burada konaklayabilecek.

Hayalini kurdukları bir projeyi hayata geçirdiklerini söz eden Futbolist kurucularından Sinan Dursunoğlu, “Bugün bizim için hoş bir gün. Bence Türk esporu için de hoş bir gün. Bizim uzun vakittir, ortaklarımızla bir arada, aile olarak uğraştığımız bir projeydi. Çok memnunuz. Mükemmel bir alan yapmaya çalıştık. Bununla birlikte Türkiye’deki esporun biraz daha değişime uğrayacağına inanıyoruz. İnşallah burayla birlikte başarılarımız daha da artar ve kaç şampiyonlukları ülkemize getiririz. Yavuz şu an Espor Federasyonu’nda idare şurası üyesi. O yüzden o tarafta da çalışmalarımız devam ediyor. Bizim kısa ve orta vadeli gayelerimiz, hem kendi bölgemizde hem de dünyada sayılı espor kulüplerinden biri olabilmek. Kendimizi pozisyonlandırmaya çalışıyoruz. Bu manada çalışmalarımız devam ediyor. Biz kendimizi 5 sene içinde küresel bir kadro olarak görüyoruz. Yabancı ya da yerli diye ayrım yapmıyoruz. Lakin hem pandemi hem de biraz daha iktisatla alakalı olarak olabildiği kadar Türk oyunculara dönmüş durumdayız. Daha evvel dünyanın birçok yerinden oyuncularımız oldu. Şu anda daha çok Türk odaklı bir oyuncu havuzumuz var. Türkiye’de çok yetenekli oyuncular var. Evvel o yetenekleri çıkartıp, sonrasında onları profesyonel esporcu yapabilmek en büyük gayelerimizden bir tanesi. Maksadımız her vakit şampiyonluk. Kapıdan içeri giren herkese onu hissettirmeye çalışıyoruz. Bu bazen oluyor, bazen olmuyor. Bizim kurulduğumuzdan beri en büyük gayemiz, Türkiye’den bir espor kulübünün gidip dünyayı kasıp, kavurması. Maksadımız yalnızca Türkiye’de şampiyon olmak değil” tabirlerini kullandı.

CESARETLİ SÜNNETÇİOĞLU: EN ÂLÂ EKİP POZİSYONUNA GEÇMEK İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ
Kendilerine dünyanın büyük kulüplerini örnek aldıklarını, artık de en uygun kulüp olmak için çalıştıklarını tabir eden Mert Sünnetçioğlu, “TESFED’in şu andaki pozisyonuyla kulüplerin birebir ilgisini yanlışsız konumlamak gerekiyor. Federasyon bir formda kulüplerin elinden tutup, onlara muvaffakiyet sağlayamaz. Lakin onların kederleri neyse dinlemek için biz çalışmalara şimdiden başladık. Yıllardır çalışan bir grup var. Gündeme çok gelmese de hem esporculara hem de kulüplere dayanak olmaya çalıştılar. Bundan sonrası için de esporda bayan, kulüpler ve tüm atletlerle ilgili çalışmalar hızlanarak devam edecek. Ben de elimden geleni yapacağım. Şu anda ülkemiz çok cazip. Bizim en büyük çalışmalarımızdan birisi bu olacak. Her yerden beşerler gelebiliyor.

İstanbul süper bir kent. İstanbul’un dışında bir sürü büyük kentimiz var. Onların da kalkınması için çok hoş tertipler yapılabilir. Altyapımız mevcut, 33 milyon genç var. Tek muhtaçlığımız olan artık oyun şirketlerinin Türkiye’de turnuva yapması. İnşallah bunu da başaracağız. Çalışmalarımız var. Biz de Türkiye’de bir final olsun, burada şampiyon olalım çok isteriz. Bugüne kadar 22 farklı kente gitmişiz. Dünyada buna yaklaşabilen espor kulübü sayısı çok az. Biz burada hayal kurarken, dışardaki en büyük kadroları örnek aldık. Artık biz en uygun kadro pozisyonuna geçmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Farklı oyunlarda dünya şampiyonluğu, dünya üçüncülüğümüz var. Avrupa’da hoş dereceler elde ettik. Bu bizim için yetmiyor. Bu muvaffakiyetlerin tekrarlanması ve üstüne çıkılması gerekiyor. Bunun için var gücümüzle çalışacağız” diye konuştu.

ESPOR OYUNCUSU ISOPOWERR: MAKSADIM DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU
Turnuvaya bu türlü bir oyun meskeninde hazırlanmanın kendilerine avantaj sağlayacağını lisana getiren Redbull sportmeni İsmail Can Yerinde (Isopowerr), “Biz idmanlarımızı konutumuzda, turnuvalara bir hafta kala yapıyorduk. Artık buranın avantajları çok fazla. Buraya bir ay evvelce gelip, turnuvaya hazırlanabiliyoruz. Meskenin imkanları çok fazla. Yeni açıldı. Ben de turnuva öncesinde buraya gelip, hazırlıklarıma burada devam edeceğim. Profesyonel manada tesiri olacağını düşünüyorum. Motive de edecektir. Tesirini önümüzdeki turnuvada göreceğiz. Turnuvalarda yer aldıkça alışıyorsunuz. Birinci turnuvam berbat geçmişti. O gerilimi kaldıramamıştım. Turnuvalara katıldıkça tecrübelendim. Daha rahat oynamaya başladım. En büyük gayem dünya şampiyonluğu. Dünya 3’üncüsü olmuştum. En çok orada yaklaşmıştık. Bir maçla tahminen şampiyon olacaktır. Şu anda en büyük maksadım bu” halinde konuştu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Avrupa’nın en büyük oyun meskeni projesi açıldı için yorumda bulun

    Avrupa’nın en büyük oyun meskeni projesi açıldı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Avrupa’nın en büyük oyun meskeni projesi açıldı için ilk yorumu yapabilirsin.