Avrupa’nın gözü İstanbul’da olacak

İstanbul 2023 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nın resmi basın tanıtım toplantısı Ataköy Atletizm Salonu’nda yapıldı. Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) Lideri Fatih Çintimar ile İstanbul Spor ve Gençlik Vilayet Müdürü Prof. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu’nun açılış konuşmalarıyla başlayan lansmanda, İstanbul 2023 Tertip Komitesi Lideri Yasin Taş tertiple ilgili teknik ayrıntıları ve hazırlıkları paylaştı.

TAF Lideri Fatih Çintimar, medyanın şampiyonaya gösterdiği ilgiden büyük memnuniyet duyduklarını belirterek iştirak gösteren herkese teşekkür etti. Türkiye’nin atletizmde düzenleyeceği birinci büyük Avrupa tertibi olma özelliğine sahip İstanbul 2023 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası lansmanında tema, logo ve şampiyonayla ilgili birtakım bilgiler açıklandı.

Şampiyonada Avrupa Atletizm Birliği’ne dahil 51 ülkeyi temsil eden 600’den fazla atlet, kıtanın atletizmdeki en itibarlı unvanlarından birini elde edebilmek için ter dökecek. Karşılaşmalarda toplam 26 müsabakada altın madalya sahibini bulacak. Tertip toplam 1.2 milyar nüfusa sahip yaklaşık 60 ülkede 300 saatin üzerinde canlı yayınla izleyiciye ulaşacak. Şampiyonanın günlük 10 ila 12 milyon ortasında TV seyircisine ulaşacağı varsayım ediliyor.

Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası, 1970’ten bu yana düzenleniyor. Daha evvel 2012 Dünya Salon Atletizm Şampiyonası’nı organize eden Türkiye, 2-5 Mart 2023 tarihlerinde birinci defa Avrupa Salon Şampiyonası düzenleyecek.

İlkay Gündoğan’ın Tottenham Hotspur’a Attığı Gol

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Avrupa’nın gözü İstanbul’da olacak için yorumda bulun

    Avrupa’nın gözü İstanbul’da olacak için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Avrupa’nın gözü İstanbul’da olacak için ilk yorumu yapabilirsin.