Ayşe Begüm Onbaşı bir sefer daha Türkiye şampiyonu

 

Aerobik cimnastikte dünya ve Avrupa şampiyonlukları bulunan Red Bull sportmeni Ayşe Begüm Onbaşı, bir defa daha Türkiye şampiyonu oldu. İstanbul’daki TCD Sancaktepe Kamp Eğitim Merkezi’nde düzenlenen şampiyonada trio kategorisinde Emre Erışık ve Erkut Ergin’le birlikte rakiplerini geride bırakarak altın madalyanın sahibi oldu.

Finalde 19.967 puan toplayarak arkadaşlarıyla birlikte en uygun dereceyi elde eden Red Bull sportmeni, Türkiye şampiyonu olmayı başardı.

Bir sefer daha Türkiye şampiyonu olduğu için keyifli olduğunu tabir eden Red Bull atleti Ayşe Begüm Onbaşı, ‘‘2022 yılındaki birinci altın madalyamı kazandığım için memnunum.

Önümde 2-4 Mayıs’ta Romanya’daki Dünya Kupası var. Orada tek, çift ve trio kategorilerinde yarışacağım. Üç kategoride de altın madalya kazanıp, bu yılki ana amacım olan Portekiz’deki Dünya Şampiyonası’na odaklanacağım. Geçen sene kazandığım altın madalyayı bu sene de kazanıp, ülkemi gururlandırmak istiyorum’’ dedi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Ayşe Begüm Onbaşı bir sefer daha Türkiye şampiyonu için yorumda bulun

    Ayşe Begüm Onbaşı bir sefer daha Türkiye şampiyonu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ayşe Begüm Onbaşı bir sefer daha Türkiye şampiyonu için ilk yorumu yapabilirsin.