Azerbaycanlı kaleci Mammadov Kayseri’de diz ameliyatı oldu

Azerbaycan’ın Neftçi Bakü grubunda top koşturan ulusal kaleci Agil Mammadov, futbol oynadığı sırada sağ dizinden aldığı travma sonrasında yırtığı kıkırdak hasarı ve sonrasında önemli bir iltihabi karşılık oluştu. Deneyimli kaleci, Acıbadem Kayseri Hastanesi’nde Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Sinan Karaoğlu’na başvurdu. Azeri kaleciye hastanede artroskopi süreci uygulandı. Hastanın son durumuyla ilgili bilgi veren Prof. Dr. Sinan Karaoğlu, “Agil Mammadov Azerbaycan Bakü’de Neftçi kadrosunda futbol oynuyor. Bize tedavi ettiğimiz eski atlet hastalar vasıtasıyla ulaştılar. Biz de uzaktan incelemelerimizi yapıp ameliyat için de buraya davet ettik. Kendisi buraya geldi. Dizinde evvelce ön çapraz bağ ameliyatlısı olan bir futbolcumuzdu. İltihabi bir atak geçirdiği için onun temizlenmesi gerekiyordu. Biz de artroskopik yolla onun temizlemesini yaptık. Tedavi ve takibini Dr. Bertan Cengiz ve Dr. Mehmet Çavuş’tan oluşan grubumuzla yapıyoruz. Güzelleşmesi beklenenden de süratli gerçekleşiyor. Şimdilik çok uygun. Şu anda 3’üncü günümüz, neredeyse değneksiz yürüyor. Bir hafta 10 gün sonra daha ağır fizyoterapi çalışmalarına ve salon çalışmalarına başlayacak. Varsayımı olarak 6-8 hafta içerisinde eski sıhhatine ve ekibine kavuşur diye umuyoruz” diye konuştu.

Azeri futbolcu Mammadov ise, “Buraya geldiğimde dizim çok berbattı. Azerbaycan’da hekim aradık. Bir çok doktora çekilen MR sonuçlarını gönderdik. Hiçbiri kabul etmedi. Burada Sinan hocamız kabul etti. Dizimde çok berbat bir durum vardı. Düzgün bir operasyon ile yardımcı oldular. Ameliyat olalı 3 gün oldu, ayaktayım. İnşallah hocam ve takımının yardımıyla daha süratli bir formda formuma kavuşup maçlarıma çıkacağım” tabirlerini kullandı.

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Azerbaycanlı kaleci Mammadov Kayseri’de diz ameliyatı oldu için yorumda bulun

    Azerbaycanlı kaleci Mammadov Kayseri’de diz ameliyatı oldu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Azerbaycanlı kaleci Mammadov Kayseri’de diz ameliyatı oldu için ilk yorumu yapabilirsin.