Aziz dizisi oyuncuları || Aziz konusu nedir, nerede çekiliyor ve hangi gün?

Show ekranlarının kısa müddette sevilen dizisi Yüce’nin direktörlüğünü Recai Karagöz üstlenirken senaryosunu da Eda Tezcan kaleme alıyor. Oyuncuları ortasında Ahmet Mümtaz Taylan, Fırat Tanış üzere usta isimler yer alıyor. İşte, Aziz dizisi hakkında…

AZİZ KONUSU

Antakya’nın en büyük ve tek halı üreticisi olan Payidar ailesinin oğlu Aziz Payidar (Murat Yıldırım) refah ve zenginlik içinde bir hayat sürdürmektedir. Fransız delegesi Mösyö Pierre’in (Fırat Tanış) oğlu Teğmen Andre’yi öldürmesiyle Aziz’in mukadderatı değişir; doğduğu toprakları, biricik aşkını hülasa sahip olduğu her şeyi geride bırakmak zorunda kalır. İki yıl sonra öldü zannedilirken geri dönüşü herkes için beklenmedik olur. Artık hiçbir şey eskisi üzere değildir. Aziz sahip olduğu her şeyi kaybetmekle kalmamış, Fransız işgali altındaki Antakya bıraktığından daha berbat bir hal almıştır. Üstelik birinci aşkı Dilruba (Damla Sönmez) da amcası Galip Payidar’ın (Ahmet Mümtaz Taylan) oğlu Adem (Güven Murat Akpınar) ile nişanlanmıştır.

Her şeye sil baştan başlamak zorunda kalan Aziz, verdiği hayat çabası ile küllerinden yine doğarken; kolay bir köylü kızı olan Efnan’ın (Simay Barlas) beklenmedik bir halde hayatına girmesi ile duygusal manada da ikilemde kalacak, yaşadığı ağır his karmaşası sonrasında vakitle hem kendini hem de gerçek aşkını bulacaktır.

AZİZ DİZİSİ OYUNCULARI

Murat Yıldırım Aziz Payidar.
Damla Sönmez Dilruba.
Simay Barlas Efnan.
Ahmet Mümtaz Taylan Galip Payidar.
Fırat Tanış Delege Pierre.
İnanç Murat Akpınar Adem Payidar.
Eren Hacısalihoğlu Kenan.
Füsun Demirel Nigar Payidar

AZİZ DİZİSİ NEREDE ÇEKİLİYOR?

Sevilen dizi Yüce’nin çekimleri Antakya, Sakarya ve İstanbul’da yapılıyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Aziz dizisi oyuncuları || Aziz konusu nedir, nerede çekiliyor ve hangi gün? için yorumda bulun

    Aziz dizisi oyuncuları || Aziz konusu nedir, nerede çekiliyor ve hangi gün? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Aziz dizisi oyuncuları || Aziz konusu nedir, nerede çekiliyor ve hangi gün? için ilk yorumu yapabilirsin.