Babalar Günü’ne alternatif armağan: Babanızla keşfedin!

Apple, Babalar Günü için kullanıcılarına iPhone’un ‘babalar’ tarafından şimdi keşfedilmemiş özelliklerini birlikte keşfetmek için fırsatlar olduğunu hatırlatıyor. İşte Apple’ın Babalar Günü tavsiyeleri… 

Babanız sizi özlediğinde Anılar’ı açabilir

Fotoğraflar uygulaması, arşivindeki kıymetli bireyleri, yerleri ve aktiflikleri tanır, daha sonra bunları Anılar isimli özel olarak hazırlanmış koleksiyonlarda sunar. Ayrıyeten babanız isterse kendi Anılarını oluşturabilir ve bunları sizinle ya da öteki sevdikleri ile paylaşabilir.

Tüm aile birbirinizi görüntülü arayabiliriz

Bazan günlük hayatın koşturmasında tüm aile olarak biraraya gelemeyebiliyoruz. Babanıza FaceTime ile bunu nasıl yapabileceğini öğretebilirsiniz. FaceTime ile görüşmek istediği aile fertlerine bir irtibat göndermesi kâfi. Üstelik Windows yahut Android kullanıyor olsalar bile. Grup FaceTime ile birebir anda 32 bireye kadar imajlı sohbet edebilir. FaceTime uygulamasından yahut İletiler uygulamasındaki bir küme yazışmasından Küme FaceTime araması başlatarak tüm sevdiklerini bir ortaya toplayabilir. Kalabalık aileler için birebir. 

Birbirinizden uzakta olsanız bile SharePlay ile bir arada tıpkı anda birebir sineması seyredebilir, birebir müziği dinleyebilirsiniz

Bazen babamızla sinemaya gittiğimiz günleri özleriz. SharePlay ile FaceTime görüşmesi yaparken ekranlarımızı paylaşabildiğimizi babanıza öğretirseniz bir arada TV programları ve sinemaları izlemenin ya da müzik dinlemenin keyfini birlikte çıkarabilirsiniz. SharePlay, ne kadar uzakta olursak olalım ailece ve arkadaşlarımızla ortak tecrübeler yaşamanın yepisyeni yollarından biri.

Çok çalışan, çok ağır babalara ortada baş dinlemeleri için olağanüstü bir teklif. iOS’in sunduğu Odak özelliği.

Odak özelliği, babanızın konsantre olmaya yahut biraz olsun yoğunluktan uzaklaşmaya gereksinim duyduğunda imdadına yetişir. Odak seçenekleri listesinden bir Odak seçerek yahut dilerse kendine özel bir Odak ayarı oluşturarak yalnızca almak istediği bildirimlere müsaade verebilir. Bu sayede kendini büsbütün yaptığı işe adayabilir, kendi ile başbaşa kalabilir ya da hiç bölünmeden akşam yemeğinin tadını çıkarabilir.

Sizinle ve sevdikleriyle paylaşmak istediği bir bilgiyi fotoğraftan kopyalabilir

Canlı Metin sayesinde görsellerdeki güçlü ve faydalı bilgileri akıllı bir biçimde seçebilir. Fotoğrafta vurgulanan metne dokunarak arama yapabilir, mail gönderebilir hatta yol tanımı bile alabilir. 

Sağlığına daha uygun bakabilir

Kim babasının sağlıklı yaşamasını istemez ki. Onlar bizim canımız. Sıhhat uygulaması, değerli sıhhat bilgilerini düzenlemesine ve onlara hem merkezi hem de inançlı bir yerden erişmesine yardımcı olmak için tasarlandı. Ve iOS 16 sayesinde artık heyecan verici yeniliklerle dolu. İlaçlarını direktörün, anlamanın, takip etmenin yepisyeni yollarını öğrenebilir. Babana kesinlikle Sıhhat Paylaşma özelliğindeki gelişmeleri ve Uyku uygulamasındaki değerli güncellemeleri yakından takip etmesini öner.

Sağlını en yakınları ile paylaşabilir

Babanın sıhhatini yakından takibetmek istiyorsan “Sağlık paylaşımı” özelliğini kullanmasını öner. Sıhhat uygulamasında yer alan bilgileri aile üyeleriyle yahut sağlıyla ilgilenen diğer kişilerle paylaşabilir, böylece mobilite, aktivite dataları ve eğilimler gibi bilgileri aile üyeleri ile bir arada takip edebilir.

Dikte özelliği sayesinde gözlüğünü almasına gerek yok, telefonu onun için bildirilerini yazabilir 

iPhone, iPad yahut iPod touch’ında klavyeyi kullanan birçok uygulamada ve özellikte metin girmek için klavye yerine dikte özelliğini kullanabilir. Üstelik noktalama işaretlerine kadar her şeyi söyleyerek yazdırabilir.

Bazı babalar telefon ekranlarında daha büyük harfler görmek ister 

Tek bir ayarla Takvim, Şahıslar, Mail, Bildiriler, Müzik, Notlar, Ayarlar üzere iOS uygulamalarında ve kimi üçüncü taraf uygulamalarında metinleri büyütüp daha kolay okunur hale getirebilir. Hatta metin boyutu ayarlarını her bir uygulama için farklı ayrı özelleştirebilir.

Gizlilik ve güvenlikten ödün vermesine gerek olmadığını babanıza kesinlikle hatırlatın

Babanızım iPhone’unda uygulamaların datalarına nasıl eriştiğini daha detaylı olarak ona öğretirseniz, verilerininin müsaadesiz bir biçimde toplanmasına karşı nasıl korunduğunu da anlamasını sağlarsınız. Böylelikle kendi iPhone’unda daha fazla denetim sahibi olabileceğini öğrenip rahatlayacaktır.

Birbirinize ileti gönderirken çok eğlenebilirsiniz

iMessage’da birlikte kişiliğine ve ruh haline uygun bir Memoji oluşturabilir, akabinde bunu Bildiriler ve FaceTime’da nasıl gönderebileceğini anlatabilirsiniz. Babanız kolay kolay uyumlu bir iPhone yahut iPad Pro’da, sesini kullanan ve yüz tabirlerini yansıtan kendi hareketli Memoji’sini oluşturabilir, hatta sizin ve annenizinkini de:)

Baba biliyor musun senin akıllı bir asistanın var?

Sen daha düşünmeden senin aklından geçenleri yapan akıllı bir asistan olan Siri ile alarmlar kurabilir, anımsatıcılar ayarlayabilir, ilaçlarını hatırlattırabilir. Tüm bunları, hiçbir aygıtı eline almadan Siri’ye yaptırabilir. Üstelik Siri babanızın günlük rutinlerinden hareketle gereksinimlerini kestirim ederek rahat bir gün geçirmesine yardımcı olacaktır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Babalar Günü’ne alternatif armağan: Babanızla keşfedin! için yorumda bulun

    Babalar Günü’ne alternatif armağan: Babanızla keşfedin! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Babalar Günü’ne alternatif armağan: Babanızla keşfedin! için ilk yorumu yapabilirsin.