Bafetimbi Gomis: ‘Beşiktaş maçı unutmadığım maçlar arasında’

Galatasaray ‘a 3.5 yıl ortadan sonra geri dönen Bafetimbi Gomis, GS Taşınabilir uygulaması üzerinden üyelere özel açıklamalarda bulundu.

İşte Fransız yıldızın kelamları…

“Galatasaray büyük kulüp. İstanbul’da en çok o enerjiyi özledim. Futbol benim tutkum ve Galatasaray’dan uzakta 3 sene… Sizi nitekim çok özledim. Benim için yaşın ehemmiyeti yok. Kendimi güzel hissediyorum ve bildiğiniz üzere ben bir aslanım. Mesleğimin son vakitlerinde kalan 2-3 yılın keyfini çıkarmak istiyorum. Galatasaray’a tekrar geri dönmek birinci gün, inanılmaz bir his. Aileme geri dönmek üzere. Galatasaray’da beni memnun eden üç şey; Kazanmak, taraftarla bütünleşmek ve goller atmak. Eski kadro arkadaşlarımdan en uygunu Selçuk İnan’dı…”

“Neden 18 numarayı tercih ediyorum? Zira 18 numara benim birinci forma numaram. En başından beri. O yüzden 18’i tercih ediyorum. İdollerim çok var. Biri George Weah… Başkaları Seedorf ve Drogba. Genç oyuncular bedenine yeterli bakmalı. Tutkularınıza ve işinize vakit ayırın ve de odaklanın zira vakit çok çabuk akıp gidiyor. Gol atma biçimim fark etmiyor benim için. Kâfi ki çizgiyi geçsin. Attığım en hoş golü değil, ben her vakit geleceği konuşmayı severim. Umarım Kayseri’ye gol atarım ve en hoşu o olur.”

“BEŞİKTAŞ MAÇI UNUTULMAZLAR ARASINDA”

“Evimizde oynadığımız Beşiktaş maçı unutmadığım maçlar ortasında. Karabük ve Bursa’ya karşı hat-trick yapmıştım. Her vakit söylediğim üzere; Galatasaray için oynuyorsanız alanda 11 bireyden fazlasınızdır. Nitekim 12 kişi alana çıkıyoruz taraftarımız sayesinde. Zira bizim taraftarlarımızın şöhreti dünya çapında. Galatasaray taraftarlarını dünyada herkes tanır.”

“İstanbul, dünyanın en hoş kenti. Çok kendine has. Hayat sıkıntı olsa da beşerler her vakit memnunlar ve yardım etmeye hazırlar. Türk yemekleri içinde en fazla serpme kahvaltıyı seviyorum. Türk yemeği olmayanlardan ise annemin yaptığı Senegal yemeklerini seviyorum. Futbolcu olmasaydım ne olurdum bilmiyorum. Sanırım öbür talihim yoktu. Bu benim için hayaldi. Gerçekleştirmek için her şeyi yaptım. Taraftarlarımıza gereksinimimiz var. Daha güçlü olarak geri döneceğiz. Maç maç düşünüp, ekip olacağız ve bu ruha muhtaçlığımız olacak. Lakin desteğinize muhtaçlığımız var. Çalışıp Galatasaray’ı doruğa taşımalıyız.”

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Bafetimbi Gomis: ‘Beşiktaş maçı unutmadığım maçlar arasında’ için yorumda bulun

    Bafetimbi Gomis: ‘Beşiktaş maçı unutmadığım maçlar arasında’ için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bafetimbi Gomis: ‘Beşiktaş maçı unutmadığım maçlar arasında’ için ilk yorumu yapabilirsin.