Bahaddin Güneş, ağabeyi Şenol Güneş’e gelen teklifi açıkladı! Kulüp ismi verdi

Trabzonspor’da 38 yıl evvel alınan şampiyonlukta takımda bulunan ve şu anda TFF 2’nci Lig takımlarından Afjet Afyonspor’u çalıştıran Bahaddin Güneş, Sporlig mecmuasına açıklamalarda bulundu. Dönem başında teknik yönetici Abdullah Avcı’ya şampiyon olacaklarını söylediğini belirten Güneş, “Abdullah hoca ile görüşmüştüm. Hatta 3,4 tane oyuncu almıştın onlardan. Hocam bu sene burada şampiyonluk görüyorum demiştim. O da bana ‘Şampiyon olursak vallahi lisana benden ne dilersen’ diyerek espri yapmıştı” diye konuştu.

“KOMPAKT VE KAZANMAKTAN DİĞER BİR KANISI OLMAYAN BİR TAKIMDIK”
Bordo-mavili takımda yaşadığı şampiyonluk yıllarında birlik ve beraberliğin en büyük sır olduğunu lisana getiren Güneş, “O periyotta arkadaşlığın, birlik beraberliğin, sevgi ve hürmetin büyük olduğu bir grup vardı. Kompakt ve kazanmaktan öteki bir niyeti olmayan bir gruptuk. Çok az gol atmıştık yanlış hatırlamıyorsam. 43 tane gol atıp, 14 tane de gol yemiştik. 50 puanla dönemi şampiyon tamamlamıştık. Şimdiki puan barajı 70, 80’lerde. 50 puanla ligden düşen kadrolar bile oluyor. Biz o devirde 50 puanla şampiyon olmuştuk” biçiminde konuştu.

“PARA, PUL BİZİM İÇİN İKİNCİ PLANDAYDI”
O periyotta paranın ikinci planda olduğunu lisana getiren Bahaddin Güneş, “Ağabeyim diye demiyorum. Şenol Güneş’in kardeşiyim. Çok az gol yiyordu. Çok âlâ bir defansımız ve orta alanımız vardı. Kalemize top gelmiyordu. 1 tane gol atıp, maçı bitiriyorduk. Amatör bir ruhla oynuyorduk. Para, pul bizim için ikinci plandaydı. Forma ve kente olan tutkudan ötürü başarılılar geldi ve şampiyonluklar yaşadık. Natürel çok hoş günlerdi” tabirlerini kullandı.

‘GÜNEŞ’İ FRANSA’DA SAINT ETTIENE İSTİYOR’

Ağabeyi Şenol Güneş’in isminin TFF başkanlığıyla anılmasıyla ilgili de konuşan Bahaddin Güneş, “TFF Lideri olursa Türk futbolu için çok yararlı olur. Şenol hocayı Beşiktaş çok istedi. Zira orada 2 şampiyonluk yaşadı. Beşiktaş topluluğu onu çok seviyor. Onun pozisyonu ne olacak bilmiyorum. Dubai’den, Birleşik Arap Emirlikleri’nden, Avrupa’dan teklifler var kendisine. Fransa’da St. Etienne istiyor. Hocanın başı karışık, şu an beklemede. Ben şu an için mümkün olamayacağını düşünüyorum. Niyetim yurt dışına masraf, bir yılını orada geçirip daha sonra TFF Başkanlığını düşünebilir” dedi.

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Bahaddin Güneş, ağabeyi Şenol Güneş’e gelen teklifi açıkladı! Kulüp ismi verdi için yorumda bulun

    Bahaddin Güneş, ağabeyi Şenol Güneş’e gelen teklifi açıkladı! Kulüp ismi verdi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bahaddin Güneş, ağabeyi Şenol Güneş’e gelen teklifi açıkladı! Kulüp ismi verdi için ilk yorumu yapabilirsin.