Bahçeşehir Koleji’nin yıldızı Jamar Smith’ten şampiyonluk sözleri! ‘Şansımız çok fazla’

ÜMİT AVCI

Bahçeşehir Koleji, bu sezonki yapılanmasıyla hem lig hem de Avrupa’da çok değerli sonuçlar elde ediyor. Doğal ki bu başarıda geçtiğimiz yıl Eurocup’ta MVP seçildikten sonra Türkiye’ye gelen ve Bahçeşehir Koleji’nin başarısı için ter döken yıldız oyuncu Jamar Smith’in büyük rolü bulunuyor.

Europe Cup’ta yoluna emin adımlarla giden ve şampiyonluğun en değerli adaylarından birisi olarak gösterilen Bahçeşehir Koleji’ne transfer sürecini anlatan Smith, “Benim için yeni bir meydan okuma olacağı için teklifi kabul ettim. Geçen yıl MVP olmak çok değerliydi. Daha evvel play-off oynayamamış bir kulübün play-off’lara gitmesine yardımcı olmak ve mümkünse FIBA Europe Cup’ı kazanmak benim, modülü olmak isteyeceğim tipten bir meydan okumaydı” dedi.

Europe Cup’ta şu ana kadar sergilenen performans ve takım kalitesine bakıldığında en değerli şampiyonluk adaylarından birisi olarak gösterildiklerini hatırlattığımız Smith, “Bu kadronun potansiyeline inanıyor ve kupayı kazanmanın önemli bir ihtimal olduğunu düşünüyorum. Bunun için elimizden ne geliyorsa yapacağız” sözlerini kullandı.

‘Koç herkese inanıyor’

Skorer oyuncu, kadro arkadaşlarıyla paylaşım içinde olduğunu da belirterek, “Ben de her birinden bir şeyler öğrenmeye uğraş ediyorum. Başta Oğuz olmak üzere tüm kadro arkadaşlarım, oyunun farklı istikametlerini anlamama yardımcı oluyor. Bence koç bana ve gruptaki öteki herkese inanıyor. En uygun yaptığımız şeyleri yapmakta hepimizin muhakkak bir noktaya kadar özgürlüğü var ve bu da herkesin oyununa olumlu yansıyor” dedi.

Sorumluluk vurgusu

Bahçeşehir Koleji’nin, Türkiye’nin kıymetli eğitim kurumlarından birisi olduğunu ve taraftarları ortasında çocukların sayısının da bir oldukça fazla olduğunu belirterek, bunun üzerlerinde ekstra bir örnek olma baskısı kurup kurmadığını sorduğumuz Smith, “Kendi çocuklarıma karşı da sorumluluklarım var ve her gün onlara yanlışsız bir rol model olmak için çalışıyorum.

Bulunduğum kulüp de bunlara ehemmiyet veren bir yer. Ekip olarak sorumluluklarımızın farkındayız” cevabını verdi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Bahçeşehir Koleji’nin yıldızı Jamar Smith’ten şampiyonluk sözleri! ‘Şansımız çok fazla’ için yorumda bulun

    Bahçeşehir Koleji’nin yıldızı Jamar Smith’ten şampiyonluk sözleri! ‘Şansımız çok fazla’ için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bahçeşehir Koleji’nin yıldızı Jamar Smith’ten şampiyonluk sözleri! ‘Şansımız çok fazla’ için ilk yorumu yapabilirsin.