Bakan Kasapoğlu: Bisiklet branşında savımızı daha üstlere taşıyacağız

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Tour of Antalya 2022’nin son etabının finali öncesinde iklim değişikliği farkındalık sürüşünde bisiklet kullandı. Antalya’da Konyaaltı Caddesi giriş noktasında başlayan çeşit, Cumhuriyet Meydanında son buldu. Bakan Kasapoğlu’na Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Antalya Büyükşehir Belediye Lideri Muhittin Böcek, AK Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın’ın yanı sıra çok sayıda kişi eşlik etti. Vatandaşlar Bakan Kasapoğlu’nu bisiklet üzerinde görünce şaşırdı.

“Bisikletin ülkemizde geldiği basamak bunda sonraki süreçte çıtamızı yükseltecek”
Tıp sonrasında gazetecilere kısa bir açıklama yapan Bakan Kasapoğlu, “Tour Of Antalya her vakit farklı bir tema ile düzenleniyor. Bu yıl da iklim değişikliği farkındalığı ile düzenleniyor. Bu hedefle daima birlikte bir sürüş gerçekleştirdik. Hoş bir sürüş oldu. Ülkemizin bu manada spor tertipleri spor turizmi çerçevesinde geldiği evreye daima birlikte şahitlik ediyoruz. Ülkemizin mesken sahipliğinde birbirinden bedelli tertipler gerçekleştiriliyor. Bu yıl da Türkiye, inanıyorum ki İslami Dayanışma Oyunları, Dünya Göçebe Oyunları olmak üzere pek çok tertibi gerçekleştirecek. Bisikletin ülkemizde geldiği etap bunda sonraki süreçte hem çıtamızı yükseltecek hem de bisiklet branşında tezimizi daha üstlere taşımış olacağız. Dağ tırmanışından, düz alan bisikletine kadar her alanda her türlü yarışa müsait bir coğrafyamız var. Biz de bunları el ele vererek daha farklı noktalara taşıyacağız” kelamlarına yer verdi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Bakan Kasapoğlu: Bisiklet branşında savımızı daha üstlere taşıyacağız için yorumda bulun

    Bakan Kasapoğlu: Bisiklet branşında savımızı daha üstlere taşıyacağız için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bakan Kasapoğlu: Bisiklet branşında savımızı daha üstlere taşıyacağız için ilk yorumu yapabilirsin.