Bakan Kasapoğlu, Deneyap Teknoloji Atölyeleri imtihanına katılan gençleri ziyaret etti

Gençlerin, teknoloji alanında gelişimlerine katkı sağlayan Deneyap Teknoloji Atölyeleri’nin üçüncü faz öğrenci seçme süreci uygulama imtihanları bu hafta sonu 27 vilayet ve 38 merkezde yapılıyor. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, uygulama imtihanlarının yapıldığı vilayetlerden bir olan Ankara’da gençleri ziyaret ederek onların heyecanına ortak oldu. Bakan Kasapoğlu, Keçiören’deki Taha Akgül Spor Salonu ve Ufuktepe Gençlik Merkezi’ndeki 3. faz sınavları’nın yapıldığı salonlarını gezdi, gençlerle sohbet ederek muvaffakiyet diledi.

“DENEYAP ATÖLYESİNDE GENÇLERİMİZİ YARINLARA DAHA GÜÇLÜ HAZIRLAYACAĞIZ”

Gençlerin aileleri ile de bir ortaya gelen Bakan Kasapoğlu, gençleri yarınlara güçlü bir halde hazırlamak için çaba ettiklerini belirterek, “Gençlik Merkezlerimizin sayısı 400’e yaklaştı, en yakın müddette 400’üncü Gençlik Merkezimizi açacağız. 300’e yakın Genç Ofis, 400 Gençlik Merkezi hakikatten tüm gençlerimizi kucaklayan, onları her alanda kültürden sanata, sanattan spora, bilime kadar her alanda geliştiren, destekleyen, teşvik eden ve 7/24 gençlerimiz başta olmak üzere milletimizin hizmetinde olan yatırımlarımız, çalışmalarımız. Bu çerçevede Deneyap Atölyeleri, Gençlik Merkezlerimizin değerli çalışma alanlarından biri. Yaklaşık 55 vilayetimizde 66 Deneyap Atölyesi’yle gençlerimize robotikten kodlamaya, yazılıma, hava ve uzay teknolojilerine, gereç ünitesine ve siber güvenliğe kadar 11 farklı alanda eğitim veriyoruz. 3 yıl boyunca adeta bir okul bitirir üzere hem ortaokul öğrencilerimizin hem ilkokul öğrencilerimizin eğitim aldığı bir süreç. Bu sürece dahil olmak bir eleme sürecini gerektiriyor. Hem teori hem uygulama imtihanı gerçekleşiyor. 80 bine yakın öğrencimiz teorik imtihan aldılar geçtiğimiz günlerde, onlardan uygulama imtihanı hak kazanan 15 bin öğrencimiz de 2 günlük bir süreçte uygulama imtihanlarını gerçekleştiriyoruz. Bu imtihan çerçevesinde de 66 Deneyap Atölyesi’nde gençlerimizi daha güçlü yarınlara hazırlayacağız” tabirlerini kullandı.

“BURADA BİR İŞ BİRLİĞİ VAR. TÜM PAYDAŞLARIMIZA TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM”

Bakan Kasapoğlu, Deneyap Teknoloji Atölyeleri’nin Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK ve Türkiye Teknoloji Kadrosu Vakfı’nın katkılarıyla hayata geçirildiğini vurgulayarak, “Burada bir iş birliği var. Ben tüm paydaşlarımıza bu manada teşekkürlerimi sunuyorum. Gençlerimizi her alanda olduğu üzere teknolojiyi üretme noktasında, onları teknolojinin öncüleri yapma noktasında takviyelerimiz, çalışmalarımız, yeni projelerimiz devam edecek. Ben bilhassa buradaki gençlerimizin bugün Ankara imtihanına onların heyecanına ortak olmak için katıldım. 27 vilayette devam ediyor imtihanlar ve tüm gençlere muvaffakiyetler diliyorum. Aileleri tebrik ediyorum, bu bahisteki şuurları ve şahsen ellerinden tutup bu manadaki yönlendirmeleri nedeniyle biz de Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak paydaşlarımızla birlikte onların önünü açmaya, onlara takviye olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Bakan Kasapoğlu, Deneyap Teknoloji Atölyeleri imtihanına katılan gençleri ziyaret etti için yorumda bulun

    Bakan Kasapoğlu, Deneyap Teknoloji Atölyeleri imtihanına katılan gençleri ziyaret etti için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bakan Kasapoğlu, Deneyap Teknoloji Atölyeleri imtihanına katılan gençleri ziyaret etti için ilk yorumu yapabilirsin.