Bakan Kasapoğlu: Furkan Akar, Pekin’de bizi gururlandırdı

Zeytinburnu Belediye Lideri Ömer Arısoy’un mesken sahipliğinde Zeytinburnu Buz Pisti’nde gerçekleştirilen buluşma sonrası salonda incelemeler yapıldı.
KASAPOĞLU: FURKAN AKAR, BİZİ PEKİN’DE GURURLANDIRDI
Kasapoğlu, Furkan Akar’ın muvaffakiyetini değerlendirirken, “Furkan Akar, bizi Pekin’de gururlandırdı. Türkiye’ye bir birincisi yaşattı. Onların müsaadeden atletlerimiz yetişecek. Yeteneklerin tespiti konusunda da büyük çalışmalarımız var. Yanlışsız kurgulanmış ve takip edilen bir sistem bizlerin en büyük kılavuzu. Bunları el birliğiyle ülkemiz ve milletimiz için ortaya koymaya devam edeceğiz.” dedi.
“PEK ÇOK BRANŞTA DEVASA BİR ALTYAPI VAR”
Bakan Kasapoğlu, tesisleşmenin değerine değinirken, “Kış sporlarında muvaffakiyetini ispat etmiş ülkelere baktığımızda bir tesisleşme görüyoruz. Ülkemizde kayaktan buz sporlarına kadar Erzurum, Kars, Bursa, Kayseri, Bitlis ve Bingöl’de devasa tesislerimiz var. Önümüzdeki günlerde bu tesisimizin resmi açılışını da gerçekleştireceğiz. Bu tesiste de 2 olimpik pistimiz var. İçinde gençlik merkezi ve kütüphanesi bulunan bir tesis. İnşallah birçok şampiyonları buradan yetiştireceğiz. Burada sahiden bir gurur tablosu var. Bu noktaya kolay gelinmedi. Büyük gayretler var. En başta da Sayın Cumhurbaşkanı’mızın vizyonu var. Pek çok branşta devasa bir altyapı var. Tesisleşme var. Kurumlarla ve kuruluşlarla çok kıymetli iş birliklerimiz var. Her branşta argümanını en üstlere koymuş Türk sporu var. Bizler de bu çıtayı daha üste çıkarmanın uğraşını veriyoruz” formunda konuştu.
AKAR: KAÇ MUVAFFAKİYETLER ELDE EDECEĞİZ
Furkan Akar, Zeytinburnu Buz Pisti’nden övgüyle bahsederken, “Bu tesisin imalinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yeni açılan buz pisti İstanbul’a güzel olsun. Bu tesisler sayesinde kaç atletler yetişecek ve muvaffakiyetler elde edeceğiz. Benden daha uygun sportmenlerin yetişeceğini umuyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” tabirlerini kullandı.
ARISOY: BAKAN KASAPOĞLU’NA VE TAKIMINA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM
Zeytinburnu Belediye Lideri Ömer Arısoy, Türkiye’nin en büyük buz pistine sahip olduklarını söylerken, “Bu buz pistinin Türkiye’mize kazandırılmasında büyük takviyesi olan Gençlik ve Spor Bakanlığı’mıza çok teşekkür ediyoruz. Karne tatilinden çabucak evvel burası kullanıma açıldı. 15 gün boyunca buradan 11 bine yakın çocuğumuz ve gencimiz temel paten eğitimi aldı. İnşallah bugünden itibaren profesyonel kullanıma da geçiyoruz. Bütün takviyeleri için Gençlik ve Spor Bakanı’mız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ve takımına çok teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.
Öte yandan Bakan Kasapoğlu, davetlilerle Zeytinburnu Buz Pisti’nde incelemelerde bulundu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Bakan Kasapoğlu: Furkan Akar, Pekin’de bizi gururlandırdı için yorumda bulun

    Bakan Kasapoğlu: Furkan Akar, Pekin’de bizi gururlandırdı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bakan Kasapoğlu: Furkan Akar, Pekin’de bizi gururlandırdı için ilk yorumu yapabilirsin.