Bakan Kasapoğlu: Ülkemizin spor çıtasını çok daha üstlere taşıyacaklar

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, bir dizi temaslarda bulunmak için Bursa’ya geldi. Bakan Kasapoğlu’na; Bursa Valisi Yakup Canbolat, AK Parti Bursa milletvekilleri Hakan Çavuşoğlu, Osman Mesten, Atilla Ödünç, Emine Yavuz Gözgeç, Ahmet Kılıç, Mustafa Esgin ve Refik İhtimam ile Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş, Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saim Kılavuz ve AK Parti Vilayet Lideri Davut Gürkan eşlik etti. Bakan Kasapoğlu birinci olarak Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen Gençlik ve Spor Yatırımları Protokol Merasimi’ne katıldı.
‘HEDEFLERİMİZİ DAHA YÜKSEKLERE TAŞIYACAĞIZ’
Burada konuşan Bakan Kasapoğlu, “Bursa’da 265 bin lisanslı atlet var. Bursa’yı yarınlara daha güçlü biçimde hazırlamak, boynumuzun borcu. O yüzden bugün el ele verip, birlikte büyüttüğümüz, birlikte yeşerttiğimiz umutlarımızı, sevinçlerimizi daha üst noktalara taşımak ismine yeni bir protokolü imzalayacağız. Bu protokol, bu birliğin, bu beraberliğin, el ele vermenin beden bulmuş hali. Bizler el ele verdikçe, bizler birliğimizden, beraberliğimizden, kardeşliğimizden taviz vermeden yarınlara yürüdükçe, inşallah birer birer gayelerimizi gerçekleştireceğimiz üzere bu maksatları daha yükseklere taşıyacağız. Bu gençlerimiz, tıpkı Hatice Kübra üzere bizleri gururlandırmaya, bu aziz milleti dünyanın dört bir yanında gururla temsil etmeye devam edecek” dedi.
‘300’E YAKIN GENÇ OFİS AÇTIK’
Türkiye’nin dört bir yanında 400’e yakın gençlik merkezi inşa ettiklerini belirten Bakan Kasapoğlu, “300’e yakın genç ofis açtık. Bursa’da gençlik merkezi olmayan ilçemiz kalmayacak. Önümüzdeki günlerde Yıldırım ilçemizde Türkiye’nin en kusursuz, en çağdaş gençlik merkezlerinden bir adedini Yıldırım halkıyla, Bursa’mızla buluşturacağız. Bursa’da en son Naim Süleymanoğlu Spor Kompleksi’mizi hizmete açmıştık. Osmangazi ilçemizde Türkiye’nin milletlerarası manadaki en nitelikle tesislerinden birini, atletizm salonunu kazandırdık. Kestel ilçemizdeki buz hokeyi salonumuz. Tekrar olimpik kamp eğitim merkezimiz, olimpiyat hazırlık merkezimiz. Bursa’nın bugünleri, yarınları ismine bizlere umut aşılayan, bizleri heyecanlandıran yatırımlar, yeni Hatice Kübralar için. İnanıyorum ki; basketboldan futbola kadar yüzmeden güreşe, okçuluğa kadar her branşta Bursa’nın birbirinden yetenekli evlatları, buradan işi tesadüfe bırakmadan, titizlikle, hassasiyetle ve ağır iş birliğiyle yetişecekler. Onlar, ülkemizin spor çıtasını çok daha üstlere taşıyacaklar” diye konuştu.
‘HERKESE YÜZME ÖĞRETECEĞİZ’
Yatırımlara da vurgu yapan Kasapoğlu “Yüzme bilmeyen kalmasın diyoruz, Bursa’da yüzme öğretmek isteyen herkese yüzme öğreteceğiz. Havuz olmayan ilçelerimizde portatif havuzlarımız da var. Okçuluk. Biliyorsunuz, olimpiyatlarda bir tarih yazdı Mete. Yeni okçular yetişecek Bursa’dan, ilçelerinden. Okçuluk hazırlık merkezlerimizden birini Bursa’ya kazandırıyoruz. Atletizm salonumuz. Spor komplekslerimiz. Yeni gençlik merkezlerimiz. Gençlik merkezi olmayan ilçemiz kalmayacak. 10 adet butik spor salonumuz” tabirlerini kullandı.
Konuşmaların akabinde Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Gençlik ve Spor Bakanlığı ortasında gençlik ve spor yatırımları protokolü imzalandı. Kasapoğlu, protokol merasiminin akabinde Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Amatör Spor Kulüplerine Nakdi Yardım Programı’na da katıldı. 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Bakan Kasapoğlu: Ülkemizin spor çıtasını çok daha üstlere taşıyacaklar için yorumda bulun

    Bakan Kasapoğlu: Ülkemizin spor çıtasını çok daha üstlere taşıyacaklar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bakan Kasapoğlu: Ülkemizin spor çıtasını çok daha üstlere taşıyacaklar için ilk yorumu yapabilirsin.