Başpehlivan Ali Gürbüz’e, baba ocağında coşkulu karşılama

Edirne’de bu yıl 660’ıncısı düzenlenen Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde finalde İsmail Koç’u yenerek altın kemerin sahibi olan Ali Gürbüz, Korkuteli girişinde davul ve zurnayla karşılandı.

Karşılama merasimine Korkuteli Kaymakamı Ömer Çimşit, Belediye Lideri Ömer Niyazi İşlek, AK Parti İlçe Lideri Kemal Sancaktar ve MHP İlçe Lideri Medine Yapılmışev; başpehlivan Ali Gürbüz ile birlikte üstü açık otobüse binerek yol boyunca sevgi gösterisinde bulunanlara karşılık verdi.

Korkuteli Belediyesi önünde düzenlenen merasimde konuşan Başpehlivan Ali Gürbüz, “Böyle hoş bir günde bu türlü coşkulu hoş bir karşılama yaptığınız için öncelikle hepinize teşekkür ederim. Korkuteli halkı hiçbir vakit beni yalnız bırakmadı. Uygun günümde de berbat günümde de her vakit yanımdaydı. Biz bugünlere güç vakitlerden geldik. Her vakit bana takviye oldunuz, her vakit yanımda oldunuz. Bu kemeri de sizlerin duaları ile aldık. Hepinizden Allah razı olsun, teşekkür ederim.” diye konuştu.

Kırkpınar’da Korkuteli’ni temsil eden en küçük pehlivan Burak Mor ve Ali İhsan Batmaz’a sertifikalarını, Ali Gürbüz takdim etti.

Belediye Lideri Ömer İşlek tüm Korkuteli halkı ismine Gürbüz’e beşibiryerde armağan etti.

Korkuteli Kaymakamı Ömer Çimşit ise “Kıymetli Korkutelililer bugün tüm Korkuteli olarak büyük bir heyecanı, büyük bir memnunluğu birlikte paylaşıyoruz. Tarihi Kırkpınar er meydanında başpehlivanlığı, altın kemeri ilçemize getiren, bize bu memnunluğu, bu heyecanı yaşatan başpehlivanımıza sizler ismine yürekten teşekkür ediyorum.” dedi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Başpehlivan Ali Gürbüz’e, baba ocağında coşkulu karşılama için yorumda bulun

    Başpehlivan Ali Gürbüz’e, baba ocağında coşkulu karşılama için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Başpehlivan Ali Gürbüz’e, baba ocağında coşkulu karşılama için ilk yorumu yapabilirsin.