Batman Petrolspor şampiyonluğu Hande Yener konseriyle kutladı

TFF 3’üncü Lig 1’inci Küme’de uğraş eden 74 puanlı Batman Petrolspor, en yakın rakibine 11 puan fark atarak 26 yıl sonra şampiyon oldu. Yıllar süren 2’nci Lig hasreti bu şampiyonlukla sona ererken, Batman’da sevinç şovları düzenlendi. En son 1996-97 futbol döneminde 3.’üncü Ligde şampiyon olan ve 16 yıl evvel de 2’nci Lige düşen Petrolspor, yıllar sonra bir üst lige çıkmanın sevincini yaşadı. Şampiyonluk kutlamaları ve kentin vilayet oluşunun 32’nci yılı, fuar alanında Hande Yener’in verdiği ve yaklaşık 50 bin taraftarın katılıyla kutlandı. Konser öncesi futbolcular tek tek sahneye çağrılarak taraftarları selamladı ve şampiyonluk kupası bir defa daha kaldırıldı. Batman Belediyesi’nin organize ettiği konsere Vali Hulusi Şahin de katıldı.

Havai fişek şovları ve Batman’a dair nostalji sunumunun yapıldığı etkinlikler ilgi gördü. Öte yandan Batman Petrolsporlu golcü Aykut Çift, 26 golle yalnızca 3’üncü Lig 1’inci Grupta değil bu bu dönem Harika Lig dahil tüm profesyonel liglerde en fazla gol atan golcü unvanını aldı.

Öte yandan düzenlenen konserde Batman Valisi Hulusi Şahin, Hande Yener’e 72 numaralı Petrolspor forması hediye etti.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Batman Petrolspor şampiyonluğu Hande Yener konseriyle kutladı için yorumda bulun

    Batman Petrolspor şampiyonluğu Hande Yener konseriyle kutladı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Batman Petrolspor şampiyonluğu Hande Yener konseriyle kutladı için ilk yorumu yapabilirsin.