Ben Şenol Güneş’e olan inancımı kaybettim

“Zaten aslında anlatmaya çalıştığım her denen sebeplerin her denen hususların bir sebebi olduğu düşünülebilir lakin yüzde yüz ne kadar tesir yapabilir onun yanıtı yok onu derken bilmiyor manasında değil ben diyorum ki işte burada bir kırılma var ondan etkilendi o da diyor ki işte transferi vardı öteki öbür bir şey diyor hepsini daha derin yapmak durumundayız zira burada değerli olan onların performansını yükseltmek”

CEVAPTAN BİR ŞEY ANLAMADIM

Üstteki cümle ya da cümleler(!) teğe bir Şenol Güneş’e ilişkin. Noktasına virgülüne dokunmadım, aslında nokta-virgül de yoktu! Dün Güneş’in ulusal kadronun başarısızlığı hakkındaki soruya cevabı tam olarak buydu. Ben kaydettim, tekrar dinledim, bir şey anlamadım. Muhtemelen siz de anlamadınız. İtiraf edeyim, futbolcuların da Güneş’i anladığından kaygılıyım.

Dün Şenol Güneş 2 saat 5 dakika kadar konuştu. Çabucak çabucak her soruya verdiği karşılık şuydu: “Biz bu kadrosu Euro 2020’ye götürdük. O vakit başarılıydık. Artık mi başarısız olduk? Turnuvaya gidenler de bu teknik takım ve bu futbolcular değil miydi?” Sayın Güneş… Bu turnuvaya 1996’da-2000’de-2008’de gitmek başarıydı. Zira turnuva 16’lıydı. Sizin bu ekibi 2002 Dünya Kupası’na da götürmeniz muvaffakiyettir, zira Avrupa’nın 15 bileti vardı. Lakin Euro 2020’ye gitmeyi bir zafer olarak addedemeyiz, çünkü turnuva 24’lü. Yani kaba bir tabirle, yazı-tura atsanız, ülkelerin yarısı esasen alıyor bilet.

SOMUT DATA DE VERİ DA YOK

Biz de 325 milyon değerimizle Avrupa’nın en bedelli 10’uncu ulusal kadrosuyuz. Bu market bedeliyle son 24’e kalmamızı zafer kabul edemeyiz. Son 16’ya kalmamız gerekiyordu hatta. Kalamadınız. Ve size sebebi sorulduğunda yanıtınız yukarıda! Bu yanıttan sonra ben bir sporsever olarak Güneş’e olan inancımı kaybettim. Dün 125 dakikada ortaya rastgele bir somut data, veri, tahlil koymadınız. Bana hiçbir şey geçmedi. Futbolculara da geçtiği konusunda önemli korkularım var. Sayın Güneş… Neden her rakibimiz bizden 5,5 kilometre fazla koştu? Neden as kadromuzu yalnızca FIFA 177’ncisi Moldova önünde denedik? Neden son maçta 3-1 mağlupken son değişikliğimiz Dorukhan oldu? Kenarda Halil-Enes varken maksadımız daha fazla gol yememek miydi? Sayın Güneş… İrtibat her şey. Haddim değil ancak, size bir Ünsal Oskay kitabı önermek isterim. Ya da bir Amerikan güldürüsü olan Ted Lasso’yu izlemenizi. Ted Lasso, bu türlü büyük bir kayıp sonrası şöyle diyor bir kısımda: “Kazanmak ya da kaybetmek değil problem. Bir teknik adamın işi, oyuncunun içinden alanda ve saha dışında en âlâ versiyonunu çıkarmak”. Biz neden bu çocukların en yeterli versiyonunu ortaya çıkaramadık Sayın Güneş? Keşke alabilseydik bu sorunun karşılığını sizden.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Ben Şenol Güneş’e olan inancımı kaybettim için yorumda bulun

    Ben Şenol Güneş’e olan inancımı kaybettim için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ben Şenol Güneş’e olan inancımı kaybettim için ilk yorumu yapabilirsin.