Bergüzar Korel, Leyla’yı paylaştı: Kel kızımla delirmeceler

Uzun müddettir ekranlardan uzak olan Bergüzar Korel, 2009 yılında kendisi üzere oyuncu olan Halit Ergenç ile nikah masasına oturmuştu. Korel, 2010’da oğlu Ali’yi dünyaya getirerek, birinci defa annelik hissini tatmıştı.

2020 yılında ikinci oğlu Han’ı, 2021 yılının kasım ayında ise kızı Leyla’yı kucağına alan Bergüzar Korel, paylaşımlarına bir yenisini daha ekledi.

39 yaşındaki hoş oyuncu, minik kızı Leyla ile görüntüsünü takipçilerinin beğenisine sundu. Korel, paylaşımına “Kel kızımla delirmeceler” notunu düştü. Anne- kızın ortasındaki diyalog, toplumsal medyaya damga vurdu.

“DÜNYAYA GELİŞ ÖYKÜSÜ NEV-İ ŞAHSINA MÜNHASIR OLDU”
Doğum öncesi sıkıntı anlar yaşayan Bergüzar Korel, kızıyla yaptığı birinci paylaşımda yaşadıklarını anlatmıştı. “Dünyaya geliş öyküsü birinci günden son ana kadar nev-i şahsına münhasır oldu Leyla’nın…” diyen Korel, “Evden çıkarken gümbür gümbür gelen sancılara karşın “Sabah 10:00’da lakin doğururum ben bu kızı” dedim hastanenin kapısından içeri girerken. Tabibim 40. haftanın sonlarına gerçek “Bu kızın gelmemesinin var bir sebebi kordonu kısa olabilir” demişti.

Oyuncu, kelamlarına; “Saatler geçmesine ve bedenim bebeğin gelmesi için tüm hazırlıklarını tamamlamasına karşın kızımız hala gelmiyordu. Hastanede geçirilen sancılı 11 saatten sonra tam da dediğim üzere sabah 10:00’da motamot hocanın söylediği formda kucağıma bile almama mahzur olan ve boynuna yerleşen kısacık kordonuyla dünyaya geldi Leyla…” diye devam etmişti.

“BEN ÇOK ŞANSLIYIM” 
Bergüzar Korel, “Saatlerce her şey hazır olmasına karşın dünyaya gelememesinin sebebi bir de kısa kordonun yanı sıra oksiput posterior gelişmiş oysaki. Yani göğe bakarak geldi hoş kızımız. Bunları neden mi anlatıyorum?. Her doğum başkasından farklı her bebek apayrı. Bu süreçte hiçbir sabit fikir olmasın başınızda. Doktorunuzu seçerken de tecrübeli, deneyimli, şefkatli, mahremiyete ehemmiyet veren ve natürel ki en başta bebek ve sizin sıhhatinizi her şeyden üstün tutan biri olduğuna emin olun. Ben çok şanslıydım eksiksiz iki insan ve doktor ile beraberdim bu süreçte. Canım hocalarım insanlıkları, mahremiyete verdikleri ehemmiyet, deneyimleri ile iki evladımda da yoldaş oldular bana. Sağ olun var olun” sözlerini kullanmıştı.

 

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Bergüzar Korel, Leyla’yı paylaştı: Kel kızımla delirmeceler için yorumda bulun

    Bergüzar Korel, Leyla’yı paylaştı: Kel kızımla delirmeceler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bergüzar Korel, Leyla’yı paylaştı: Kel kızımla delirmeceler için ilk yorumu yapabilirsin.