Beşiktaş Hentbol Kadrosu, Erkekler Muhteşem Lig’de şampiyonluğa ulaştı

Erkekler Hentbol Muhteşem Lig’in 23’üncü haftasında Beşiktaş, Beykoz Belediyesi GSK’yı konuk etti. Siyah-beyazlılar, Süleyman Seba Spor Salonu’nda oynanan maçta şampiyonluk uğraşındaki en yakın rakibini 31-28 mağlup ederek bitime 3 hafta kala şampiyon oldu.
Harika Lig’de döneme deplasmanda aldığı Trabzon Büyükşehir Belediyespor galibiyetiyle başlayan başantrenör Mehmet Korer Koral’ın öğrencileri, ligin 9’uncu haftasında, Süleyman Seba Spor Salonu’nda Mamak Belediye Gençlik SK’yı mağlup ederek liderlik koltuğuna oturmuş ve birinci yarıyı en yakın rakibi Spor Toto SK’nın iki puan önünde namağlup başkan tamamlamıştı.

Harika Lig’in ikinci yarısında da tesirli performansını sürdüren Beşiktaş, bugün oynanan Beykoz Belediyesi GSK maçından evvel karşılaştığı 7 rakibini de mağlup ederek namağlup liderliğini sürdürdü. Ligin 23’üncü haftasında bugün Beykoz Belediyesi GSK’yı konuk eden siyah-beyazlılar, rakibini 31-28 mağlup ederek bitime 3 hafta kala şampiyonluğunu ilan etti.

2021-2022 döneminde Üstün Lig şampiyonluğunu ilan eden Beşiktaş Hentbol Kadrosu, bu kulvardaki şampiyonluk sayısını 16’ya yükseltti.

AHMET PARILTI ÇEBİ: BU SENE BU ŞAMPİYONLUĞU ALMAMIZ BİZİM İÇİN ÇOK KIYMETLİYDİ

Beşiktaş Lideri Ahmet Parıltı Çebi, şampiyonluğun akabinde Demirören Haber Ajansı’na (DHA) özel açıklamalarda bulundu. Hentbolun Beşiktaş için çok kıymetli olduğunu söyleyen Çebi, “Şampiyonluklarımızın çok olduğu bir spor kısmımız. Geçen sene şampiyonluğu kaybetmiştik, çok üzüldük. Bu sene bu şampiyonluğu almamız bizim için çok değerliydi. Mesut Çebi’ye (Hentbol Şube Sorumlusu) teşekkür ediyoruz. Bir şey gösteriyoruz: Her şey para değil. Çok fiyatlar verince şampiyonluklar gelmiyor. İstek, dilek, istikrarlı bir grup. Çok hesaplı bir bütçeyle yaptık. Yıllardır ödenen paraların neredeyse yarısıyla şampiyon olduk. Bu, öbür bir şampiyonluk, bir şeyler ispatlandı. Türk sporuna bu bir emsal olmalı. Bu bir gösterge olmalı. Bundan sonra hesaplı bütçelerle de şampiyonluğun olabileceğini gösteren bir şampiyonluk yaşıyor Beşiktaş” dedi.

MEHMET KORER KORAL: ŞAMPİYONLUK, BEŞİKTAŞ’A YAKIŞIR

Beşiktaş Hentbol Kadrosu’nun başantrenörü Mehmet Korer Koral da Demirören Haber Ajansı (DHA) muhabirine şampiyonluk sonrası hislerini aktardı. Koral, “Şampiyonluğa ne denir? Şampiyonluk, Beşiktaş’a yakışır. Şampiyonluk, bu idareye yakışır. Şampiyonluk, taraftara yakışır. Şampiyonluk, bana takviye veren tüm grubuma, tüm grubuma yakışır. Hepsini kalpten öpüyorum. Maçlarımız bitmedi, devam edeceğiz. Beşiktaş tarih yazmaya devam ediyor” tabirlerini kullandı.

Saha kenarı: Trossard’in Spurs’e attığı gol

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Beşiktaş Hentbol Kadrosu, Erkekler Muhteşem Lig’de şampiyonluğa ulaştı için yorumda bulun

    Beşiktaş Hentbol Kadrosu, Erkekler Muhteşem Lig’de şampiyonluğa ulaştı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Beşiktaş Hentbol Kadrosu, Erkekler Muhteşem Lig’de şampiyonluğa ulaştı için ilk yorumu yapabilirsin.