Beşiktaş’ta Ahmet Parıltı Çebi’den sert çıkış! Mali ve idari açıdan ibra edildi

Beşiktaş Lideri Ahmet Parıltı Çebi, dün yapılan mali ve idari genel heyette en son kürsüye çıktı, tenkitleri yanıtladı.Çebi’nin konuşmasından satır başları şöyle:

– Bu arkadaşlarımızla birebir halde yola devam edeceğim. Yalnızca yerleri farklı olacak. Toplumsal medya yüzünden idaredeki arkadaşlarım vazife almak istemiyor. Artık susun. Twitter çocuğu, bir de alkışlıyor. Bir de gel beni gönder, görelim bakalım.

– Buraya çıkıp ‘İbra etmeyin’ diye bağırıyorsunuz. Bunu söyleyen arkadaş ibra ederse ben aday olmam esasen. Evvelki devir borçları, toplam borcu güya biz yapmışız üzere algı yaratmaya çalışıyorsunuz.

– Abdullah Avcı’ya 29 milyon TL ödeyecekken, o devir başka hocalara 31 milyon TL ödemişim. 2 milyon TL ziyana sokmuşum. Avcı’nın yerine gelen hocayla aldığımız şampiyonluğun bedeli 30 milyon euro…

– Altapıdan oyuncular geliyor. Kimi oyuncularla neden kontrat imzalanmıyor deniyor. Beşiktaş’la mukavele problemi eden altyapı oyuncusu annesinin meskenine sarfiyat. Beşiktaş formasını tercih etmeyen adamı bu kulüpte tutmam.

– 200 milyonluk vergi borçlarını, 16 milyon TL’ye indirdik. Ankara’ya git-gel, yalvardık, yakardık… Allah yapanlardan da razı olsun. Başkalarına de yapıldı ancak bizi gerçekten sevdiler ve gereğini de yaptılar. 

– Başkan Hoca bize ‘Başkanım ölmek üzereyim, uygun hissetmiyorum’ dedi. Adama ne diyecektim, öl mü diyecektim? Gidince yerine hoca mı getirmeyecektim? Beşiktaşlılara itimadın arkadaşlar, burada makûs adam yok.

– Token işini Beşiktaş taraftarlarına ziyan vermeyecek bir nizamda yapmak istiyorum. Biz aç kalırız lakin taraftara ziyan ettirmem.

– Beşiktaş çok büyüktür, İstanbul’dan bile büyüktür. Anadolu, Beşiktaşlı doludur. Yunanistan’da bile Beşiktaşlı vardır. Avrupa, Beşiktaşlıdır.

– 4.9 milyar borç var lakin kasada 600 milyon bulunuyor. Borç 4.3 milyar. Her yıl pandemi yüzünden 500 milyon kaybettik. Çin’deki virüsü de ben mi getirdim?

– Şekerbank’taki yüzde 2.5’luk paylarımızı pazartesi (yarın) geri alıyoruz.

– El açtıysam Beşiktaş taraftarına açtım, ayıp mı bu? ‘Bırakmam Seni’ kampanyası o periyotta bize manevi olarak çok büyük takviye sağladı.

– Öteki bir topluluk liderini başına taç yaparken, siz yere vurmaya çalışıyorsunuz.

– Benim Servet Yardımcı ve Nihat Özdemir ile hiçbir işim olmadı. Ben kendi üslubumla Beşiktaş haklarını savundum.

– Hakemleri kamuoyunda incittiğim takdirde onların bize karşı istemeden de olsa bir cephe alacağını düşündüm. İnsan zira, fıtratında var. 

– Şayet seneye o hakemlerden birileri yeniden burada olursa sizin istediğiniz usulleri sabahtan akşama kadar her gün uygulayacağım.

– Takım dışı kalan oyuncularla mukaveleyi biz yapmadık. 3 tane hoca da beğenip takıma almadı. 60 milyon euroluk sarfiyat yaratmış bu kontratlar.

– 3.5 milyon euro maaş, 6.5 milyon euro bonservisle gelen arkadaşa, 400 bin euroya git dedik gitmedi. Bunlarla gayret ettik biz. Sırtımızda çok makus futbolcu mirası bırakıldı. Fakat bu sene kendimize ilişkin bir kadro yapabileceğiz.

El ele, seçime

Beşiktaş Lideri Ahmet Işık Çebi, bugünkü seçimde rakibi olan Fuat Çimen’i tebrik etti, “Sağ olun, var olun. Erdem verdiniz” dedi. Çebi, “Güveniyorsanız onlara oy verin, ben de yanlarında olacağım. Seçildiğimizde kasada 100 lira bile yoktu. Fuat Beyefendi kazanırsanız kasada 100 milyon TL var. Güle güle kullanın. Lakin kazanamazsanız da tokendan getireceğiniz 135 milyon doları verin. Kelam mü?” sözünü kullandı.  Beşiktaş JK Akatlar Spor Kompleksi’nde bugün saat 10.30’da başlayacak kongrede, lider adaylarının programlarını anlatmasının akabinde seçime geçilecek.

Yeni yasa için muhafaza

Beşiktaş İdaresi, 2022 bütçesini en makus senaryoya nazaran hazırladı. Genel şura tarafından oylanan ve kabul edilen bütçenin, 1 milyar 659 milyon 471 bin 711 lira eksi vereceği vurgulandı.

Duruma açıklık getiren Lider Ahmet Işık Çebi, yeni Spor Kulüpleri Yasası’nın bütçe aşımı konusunda yöneticileri köşeye sıkıştırdığını lisana getirerek, bu nedenle makûs bir bütçe sunduklarını tabir etti, esprili bir halde mahpus yatmak istemediklerini belirtti. Çebi, bu bütçeye nazaran yarı yarıya kar edeceklerini söyledi.

Çebi ve idaresi ibra edildi

Beşiktaş Lideri Ahmet Parıltı Çebi ve idaresi, 2021 yılında idari ve mali taraftan oy çokluğuyla ibra edildi.

79 kişi idari istikametten ibra etmeme tarafında oy kullanırken, Çebi İdaresi oy çokluğuyla onay buldu. Mali taraftan 59 kişi ibra etmeme tarafında oy kullandı. Çebi ve idare idari ve mali istikametten farklı bir formda oy çokluğuyla ibra edildi.

Akpınar kötüleşti

Beşiktaş Disiplin Heyeti lider adayı Avukat Ahmet Akpınar kongrede kötüleşti. Akatlar Spor Kompleksi’ndeki genel heyette yer alan Akpınar, sıhhat sorunu nedeniyle hastaneye kaldırıldı.

Borç, 4.9 milyar lira

Beşiktaş’ın 2021 yılı olağan idari ve mali genel şurasında borcunun 4 milyar 900 milyon 612 bin 642 TL olduğu açıklandı.

Kontrol Heyeti Lideri Feyyaz Tuncel, genel şura üyelerine mali mevzularla ilgili bilgiler verip, siyah-beyazlı takımın borcunu açıkladı. Tuncel, Beşiktaş’ın 31 Aralık 2021 itibariyle borcunun 4 milyar 900 milyon 612 bin 642 TL olduğu tabir etti.

Bezci’den takviye

Ahmet Işık Çebi’nin son idaresinde vazife alan Efe Bezci, Beşiktaş’ın yeni devrinde misyon almadı.

“Beşiktaş benim tek aşkım, en büyük aşkım” diyen Bezci, “Başkanımız Ahmet Işık Çebi önderliğinde bu büyük toplulukta 2,5 yıl en genç yönetici olmanın onurunu ve 4 kupa sevincini yaşadım. İşlerimin yoğunluğu nedeniyle gelecek periyot idarede olmasam da Beşiktaşımızın destekçisi olmaya devam edeceğim” diye konuştu.

‘3 milyar TL ile devraldık’

Beşiktaş Genel Sekreteri Mesut Urgancılar, 2019’da 3 milyar TL borç ile kulübü devraldıklarını belirtti, “Geldiğimizde 10 milyon euro olan bütçe açığı 2.3 milyon euroya kadar düşürülmüştür” diye konuştu. Vazifeye geldiklerinde kur 6-7 bandındayken şu anda geldiği durumu hatırlatan Urgancılar, “Buna karşın tüm atletlerimizin ve çalışanlarımızın hak edişleri eksiksiz ödenmiştir ve ödenmeye devam edecektir. Vazife süremizin değerli bir kısmında pandemi sebebiyle boş tribünlere oynadığımızı ve kıymetli bir tribün gelirinden olduğumuzu söylemek isterim” diye konuştu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Beşiktaş’ta Ahmet Parıltı Çebi’den sert çıkış! Mali ve idari açıdan ibra edildi için yorumda bulun

    Beşiktaş’ta Ahmet Parıltı Çebi’den sert çıkış! Mali ve idari açıdan ibra edildi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Beşiktaş’ta Ahmet Parıltı Çebi’den sert çıkış! Mali ve idari açıdan ibra edildi için ilk yorumu yapabilirsin.