Beşiktaş’ta Ersin Destanoğlu kararı! Avrupa’nın yakın takibinde

SERDAR SARIDAĞ

Beşiktaş’ta kaleci Ersin Destanoğlu, yeni bir destana daha imza atarken, genç file bekçisinin her güzel performansı, Avrupa’da uğraş eden ekiplerin ilgisini daha fazla topluyor. Lakin siyah-beyazlıların Ersin’e müsaade vermeye niyeti yok.

Kaleye geçtiği günden beri her geçen gün performansını daha üst düzeylere çıkaran ve evvelki gün de Ziraat Türkiye Kupası’nda, grubunun Göztepe’yi penaltılarla geçmesini sağlayan Ersin, bu maçın akabinde soyunma odasında tebrik yağmuruna tutuldu. Sergen Yalçın’ın baht vermesinden sonra Avrupa’daki birçok kulübün dikkatini çeken ve takibi altında olan Ersin için gelecek tekliflere tek bir kuralla bakılacak.

Böylesine genç bir kaleci bulmanın çok maliyetli olduğunu bilen siyah-beyazlı idare, astronomik denilecek tipten bonservis bedelleri olmadığı sürece, Ersin’i göndermeyi düşünmüyor. Kaleci ve golcü istikrarının ne kadar kıymetli olduğunu bilen Beşiktaş İdaresi, tüm planlarını yeni dönem için de Ersin ve Mert ile devam etme üzerine kurdu.

Yeni plânlama

Beşiktaş İdaresi ayrıyeten tıpkı Ersin üzere özkaynak nizamının başka genç kalecilerini de sistemin içine dahil edebilecek planlama yaptığı da öğrenildi.

Bir cinsten fazlası

Beşiktaş Teknik Yöneticisi Lider Karaveli, Ziraat Türkiye Kupası’nda gelen çeşidin, bir kupa maçından da öte bir şey olduğunu oyuncularına aktardı. Göztepe maçı dahil son üç resmi maçtan alandan beraberliklerle ayrılan siyah – beyazlı grubun başarılı hocasının, atlanan çeşidin ve akabinde gelen sevincin, kadronun havasını daha da olumlu düzeye çekeceğini de kelamlarına eklediği ortaya çıktı. Ligde Adana Demirspor maçının kazanılması için planlar yapan ve eldeki kadroyu yönetimli bir halde kullanmaya çalışan Lider Karaveli’nin, Göztepe karşısındaki çeşit coşkusunu önümüzdeki haftalara yansıtmak için uğraş verecek.

Mancini gelmiyor

Adana Demirspor’da forma giyen Mario Balotelli’yi izlemek için 14 Şubat Pazartesi günü oynanacak Beşiktaş maçına gelmesi beklenen İtalya Ulusal Grubu Teknik Yöneticisi Roberto Mancini, gelmekten vazgeçti.

İtalyan teknik adamın, vatandaşı olan mavi-lacivertli grubun teknik yöneticisi Vincenzo Montella’yı arayıp, bir programından ötürü gelemeyeceğini lisana getirdi.

41 milyon euro 4 futbolcuya gitti

Beşiktaş’ta takım dışı kalan Jeremain Lens, Adem Ljajic, Douglas ve Fabrice N’Sakala’nın bugüne kadarki toplam maliyetleri 41 milyon eurodan fazla…

Rekor maliyet Adem Ljajic’te… Deneyimli futbolcunun siyah-beyazlılara toplam maliyeti 19 milyon 750 bin euro oldu. Lens için ise Sunderland’a kiralama ve bonservis bedeli olarak 5.5 milyon euro verildi, toplam maliyeti ise 16 milyon 473 bin euro olarak gerçekleşti. Douglas’ın toplam maliyeti 3.9 milyon euro olurken, Fabrice N’Sakala ise Beşiktaş’a 1.7 milyon euroya maloldu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Beşiktaş’ta Ersin Destanoğlu kararı! Avrupa’nın yakın takibinde için yorumda bulun

    Beşiktaş’ta Ersin Destanoğlu kararı! Avrupa’nın yakın takibinde için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Beşiktaş’ta Ersin Destanoğlu kararı! Avrupa’nın yakın takibinde için ilk yorumu yapabilirsin.