Beşiktaş’ta Şenol Güneş için olay iddia! Lider Karaveli ayrılırsa…

Beşiktaş’ta Teknik Yönetici Lider Karaveli için ayrılık yüksek sesli konuşulmaya başlarken öne çıkan isim ise Valerien Ismael oldu. Milliyet müellifi Ercan İtimat Şenol Güneş ile ilgili sürpriz bir iddiayı köşesine taşıdı.

Ercan İtimat: Çebi’yi Güneş mi çarptı?..
Beşiktaş kulübü lideri sayın Ahmet Parıltı Çebi’ye oldum mümkün dayanak atmıştır yüreğim!.. Akçalı işlere yaklaşımını, candan gönülden konuşma usulünü, itirazlarını ses yükseltmek yerine mevzunun altını çizerek yapmasını, tevazuunu, futbolcusundan teknik yöneticisine bordrolu elemanlarına yaklaşımını -ki, bunlara Beşiktaş Duruşu diyorlar galiba- severim.

‘Löw’ün altını sıcak tutarak’
Hatta Fenerbahçe ile eş vakitli hoca değişimi akabinde teknik yöneticisine sahip çıkışını Fenerbahçe Lideri sayın Ali Koç’a örnek gösterip tavsiye etmiştim… Çebi “sonuna kadar Başkan Karaveli” diyor, Koç ne olur ne olmaz diye “Löw’ün altını sıcak tutarak” otoritesini incelttiği İsmail Kartal’dan yılların enkazını temizlemesini bekliyordu.

OLAY KELAMLARSadık çılgına çevirdi! ‘Affedilemez’Haberi Görüntüle

Sergen Yalçın’ın hesap dışı vedası
Kurallar, Beşiktaş’ta acil değişim getirdi… Biliyorsunuz; artık koşullar cep telefonu klavyesi ile sanal alemde yazılıyor ve kulüpler için niteliği değil niceliği değerli.
Lakin o da ne?..
Çebi’nin seçimi yeni teknik yönetici de “düşük profilli” biri. Valerien İsmael’i evvelden tanıyan, izleyen, takdir edenlerin sayısı Beşiktaş kongre üyelerinden azdır koskoca Türkiye’de.
Ne Lider Karaveli ne de Valerien İsmael kusura bakmasın; buradaki “profil kantarı” ne kişilikleri ile ilgili ne mesleksel donanımlarıyla. Mütevazı meslekli ve değişimini kolay kılacak “az bilindik” teknik yönetici anlamında…
Haydi Karaveli Beşiktaş’ın evladıydı ve Sergen Yalçın’ın hesap dışı vedası akabinde geçiş periyodunda tribünlerin itiraz etmeden evvel iki defa düşünmesine ve toparlanma için vakit kazanılmasına sebep olabilirdi… Çünkü Şampiyonlar Ligi’ne ayarlı, sağlam takımlı Beşiktaş’ın kendine gelmesi için gereksinim duyduğu birinci şey vakitti o vakit.

 

Futbolcu bırakınca…Balotelli pişman oldu, birinci kere açıkladı! Haberi Görüntüle

Şenol Güneş için yeni bir geçiş devri mi olacak?
Pekala, Valerien İsmael?.. Damdan düşer üzere geldiği Üstün Ligimizde son haftaları en az hasarla atlatacak, asıl gelecek dönemin çatısını kurup Beşiktaş’ı birkaç dönem sırtlayacak bir teknik yönetici olabilir mi?
Yeni bir geçiş periyodu mi yoksa?
Ve aldı beni bir şüphe!..
Lider Çebi’yi “Güneş” çarpmış olmasın!
Beşiktaş Lideri sayın Çebi, kadim dostu Şenol Güneş için denetimli tercihlerle alanı pak tutmaya çalışıyor üzere.
O denli ya… Lider ile Güneş’in kadim dost olduğu, Beşiktaş’ın teknik yönetici koltuğu dönem ortası boşalmamış olsa, öbür isimlerin söylem bile edilmeyeceği, zati Şenol Güneş ismine kimsenin itiraz şerhi düşemeyeceği ortadaydı. Yalnızca eğrisi doğrusuna denk gelmemişti. Güneş, makamın üstüne atlar duruma düşmemek için (şimdilik kaydıyla) istememişti.
Peki…. Lider Ahmet Işık Çebi, yeni dönemi kadim dostu Şenol Güneş’e hazır tutmak için mi yapıyor bu “göndermesi kolay” hoca tercihlerini?

Galatasaray resmen rekor kırdı!Sponsorluk muahedesi, dev sayıHaberi Görüntüle

Çebi onu hoca olarak görmek istiyor
Beşiktaş’a boşuna mı vakit kaybettiriyor?
Dostunu mu kolluyor?
Bunlar daima şüphe…
Ancak zorlama formda akla düşen komplo teorilerinden farkı, hem Şenol Güneş’in Beşiktaş teknik yöneticiliğine layık olması, hem de Lider Çebi’nin onu hoca olarak görmek istemesi. Yalnızca zamanlama şanssızlığı. Onu mu düzeltmeye çalışıyor sayın Çebi sanki?
Yeni dönem başlarken Şenol Güneş Beşiktaş’ın başında olursa, sayın Çebi’nin “vefa ve dostluk” üzere manevi bedellerine kocaman bir “artı”, öve öve bitiremediğim başkanlık mesleğine okkalı bir “eksi” koymak zorunda kalacağım zihnimde.
Dostluk ve iş karıştırılmamalı.
Malum; dostluk o kadar hoş bir şeydir ki, ortaya para girmese ömür uzunluğu sürebilir demiş pesimistin biri!

Michy Batshuayi’nin İdman Performansı

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Beşiktaş’ta Şenol Güneş için olay iddia! Lider Karaveli ayrılırsa… için yorumda bulun

    Beşiktaş’ta Şenol Güneş için olay iddia! Lider Karaveli ayrılırsa… için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Beşiktaş’ta Şenol Güneş için olay iddia! Lider Karaveli ayrılırsa… için ilk yorumu yapabilirsin.