Bilinmeyen güç Siopis

ERKAN AYRAÇ

Ataktaki performansıyla bu dönem öne çıkan grup olan Trabzonspor, savunmada da yaptığı olumlu atılımlara devam etti. Son iki maçta bu alanda Siopis öne fırladı, Teknik Yönetici Abdullah Avcı’ya da her vakit hazır olduğu bildirisini gönderdi. Hamsik’in yokluğunda rakip atakları kesici isim vazifesini üstlenen Siopis ortaya koyduğu futbolla adeta bilinmeyen güç oldu.

Kasımpaşa maçında en çok koşan isim unvanını almayı başaran bordo-mavili oyuncu, 1’i isabetli iki şut attı, 11 ikili çabanın 5’ini kazanırken, 2 de pas ortası yaparak öne çıktı. Siopis’in parladığı maç ise evvelki günkü İttifak Holding Konyaspor müsabakasıydı. Abdülkadir Ömür ve Bakasetas ile orta alanda değişmeli partner olan Siopis’in sayıları yedek kulübesinin en kıymetli isimlerinden biri olduğunu gösterdi. Girdiği 11 ikili uğraşın 8’ini kazanan Yunan futbolcu 3 de pas ortası yaparak, Konyaspor ataklarını birinci kesen isimdi.Öte yandan Siopis bu dönem bordo-mavili formayla Üstün Lig, Ziraat Türkiye Kupası ve UEFA Konferans Ligi’nde 26 maçta talih bulurken bir 109 dakika vazife yaptı. Skor katkısı veremeyen 27 yaşındaki futbolcu gücü ile savunmadaki performansıyla öne plandaydı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Bilinmeyen güç Siopis için yorumda bulun

    Bilinmeyen güç Siopis için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bilinmeyen güç Siopis için ilk yorumu yapabilirsin.