Billur Kalkavan’ın sıhhat durumu! ‘Herkes soruyor, en düzgünü buradan anlatmak’

Uzun yıllardır ekranlardan uzak olan Billur Kalkavan’ın akciğer kanseriyle gayret ettiği, direktör Hamdi Alkan’ın “Canım dostuma acil şifalar diliyorum. Hoş yüreğin ve enerjin bu hastalığı yenecektir. Ebediyen yanındayım” formundaki paylaşımı ile ortaya çıkmıştı.

Geçtiğimiz ocak ayında koronavirüsü atlatan ünlü oyuncu, “O devir virüsü olağan geçirdim. Daha sonrasında göğsüm sıkışıp, rahat nefes alamadığım için hastaneye gittim. Sinemada kanser olduğum ortaya çıktı. Ameliyat olmadım, birkaç yere sıçradığı için genel kemoterapi tedavisi görüyorum. Hiç başa takmıyorum” açıklamasında bulunmuştu.

“BENİ BU KADAR SEVDİĞİNİZİ BİLMİYORDUM”

Moralini yüksek tutan Kalkavan, sevenlerinden gelen “Geçmiş olsun” iletilerinin akabinde toplumsal medyada paylaşım yapmış, “Hamdi Alkan’ım ziyaretime geldi ve müsaade istedi, ‘Paylaşabilir miyim?’ diye. Beni bu kadar sevdiğinizi bilmiyordum vallahi. Çok memnun oldum, Allah razı olsun. Ben fotoğrafı biraz düzelttim ancak kusura bakmayın. Lütfen aramayın, ileti atın. Çok yoruluyorum” iletisini yazmıştı.

“HALA 44.7 KİLOYUM, BANA ÇOK AZ”

Hastane odasında çektiği selife ile yeni bir paylaşımda bulunan ve son durumunu açıklayan oyuncu, şu sözleri kullanmıştı:

Üçüncü kemoterapimi almaya geldim. Bir hafta kadar kalacağım zira konutta bir türlü kilo almayı başaramıyorum. Hâlâ 44.7 kg ki bana çok az. Tabibim ısrarla kilo almam gerektiğini söylüyor, Buğra başımın etini yiyor. Olağanda de iştahlı biri değilim ki nasıl başaracağım bilmiyorum. Bundan sonra bir çeşit daha kemoretapi var, ortada da tetkikler. Bana yazan, arayan, bildiri atan herkese minnettarım. Sizlerin hoş dilekleriyle her gün milyarlarca hücrem düzgünleşiyor.

TABURCU OLDU

Bu paylaşımından kısa bir müddet sonra taburcu olduğunu duyuran Kalkavan, “En büyük desteğim, hayat arkadaşım, aşkım Buğra Bahadırlı ile üçüncü kemoterapi sonrası bir haftalık yatışım sonrası konuta dönüyorum. Tüm şahane hemşirelere, hastanenin tüm çalışanına tekrar tekrar teşekkürler. 21 Haziran’da tekrar görüşmek üzere. Vallahi özleyeceğim ancak meskenimi de özledim” tabirlerini kullanmıştı.

“EVE DÖNMEKTEN MEMNUNUM, BİR DE RAHAT UYUYABİLSEM”

Şimdilerde meskeninde olan ünlü oyuncu, sevgilisi Buğra Bahadırlı’nın çektiği pozu takipçileriyle paylaşmıştı. Dinlenmeye çalıştığı görülen Kalkavan, paylaşımına, “Eve dönmekten şad musun? Olağan çok bir de rahat uyuyabilsem… Başımda Julie, bacak ortasında Kirpi, ayak ucunda Şanslı, yanı başımda Aslan, yan yatakta Venüs ve YinYeng daha ne olsun. Buğra çekmiş gece fotoyu” notunu düşmüştü.

“BU HASTALIĞI EN SÜRATLİ ATLATAN İNSAN OLMA YOLUNDA İLERLİYORUM”

Tüm bunların akabinde Instagram hesabında 142 bin takipçisi bulunan Kalkavan, son olarak sıhhat durumunu sevenlerine aktardığı paylaşımlarına bir yenisini daha ekledi.

Hastane yatağında çektiği yeni bir fotoğrafını yayınlayan oyuncu, gönderisinde şu sözlere yer verdi:

Herkes soruyor, en güzeli buradan anlatmak. Tetkikler yapıldı, sonuçlar eksiksiz (maşallah). Beynim tertemiz, lezyonlar çürüyor ve yok oluyorlar. Ufak tefek bir şeyler kaldığından tabibim ilaçlarımı hafifletti. Yarın meskene dönüyorum, artık hastanede çok kalmama gerek yok, gücüm âlâ. Ağrım sızım yok. Hala tek düşüncem iştah, onu da halledeceğim yavaş yavaş. Kilom 47 boyum 1.64 evli ve 6 çocukluyum. Soran, ilgilenen, dua eden, uygun niyetlerini, dileklerini gönderen herkese sonsuz teşekkürler. Sayenizde bu hastalığı en süratli yenen insan olma yolunda ilerliyorum. Benden de herkese sevgiler, hürmetler. Olağan ki en kıymetlisi bundan sonra sıhhati korumak. Bir sürü mevzuda fikir yapısını değiştirmek ki, bir daha uğramasın. Bye bye pislikler.

59 yaşındaki Billur Kalkavan’ın takipçilerini sevindiren bu haberine, başta Gonca Vuslateri ve Asuman Dabak üzere ünlü isimler başta olmak üzere, birçok seveninden geçmiş olsun yorumları yağdı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Billur Kalkavan’ın sıhhat durumu! ‘Herkes soruyor, en düzgünü buradan anlatmak’ için yorumda bulun

    Billur Kalkavan’ın sıhhat durumu! ‘Herkes soruyor, en düzgünü buradan anlatmak’ için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Billur Kalkavan’ın sıhhat durumu! ‘Herkes soruyor, en düzgünü buradan anlatmak’ için ilk yorumu yapabilirsin.