Boksör Seren Ay, Türk spor tarihinde birincisi başarmak istiyor

Boksta dünyanın en büyük kemer tertibi olarak anılan WBC’nin gümüş kemer maçına çıkacak birinci Türk bayan boksör Seren Ay Çetin, Antalya’nın Alanya ilçesinde kampa girdi. Antrenörlüğünü Universal Boxing Organization (UBO) Dünya Şampiyonu ve WBC gümüş kemer sahibi Serdar Avcı’nın yaptığı kampta Çetin, büyük müsabakaya ağır egzersizle hazırlanıyor. Seren Ay Çetin, İstanbul’da mayıs ayında düzenlenecek tertipte ringe çıkacak. Boks mesleğinde memleketler arası karşılaşmalardaki 9 maçta rakiplerini yenen Çetin, dünyanın en büyük tertibi olarak kabul edilen ve Muhammed Ali, Mike Tyson üzere efsanevi dövüşçülerin kemer aldığı WBC maçında kemeri kazanıp, Türk boks tarihine ismini yazdırmak istiyor.

‘KEMERİ GETİREN BİRİNCİ BAYAN OLACAĞIM’
Rakipleriyle yaptığı karşılaşmalarda elde ettiği puanlarla WBC Silver kemeri için ringe çıkmaya hak kazandığını belirten Seren Ay Çetin, “Henüz hiç yenilmedim, yenilmeyi de düşünmüyorum. Boksa Kadıköy Boks Kulübü’nde Serdar Avcı ile 14-15 yaşlarımda başladım. Sonrasında Fenerbahçe Spor Kulübü’ne transfer oldum. Türkiye şampiyonasında derece elde edip, ulusal gruba seçildim. Daha sonra tekrar Kadıköy Boks Kulübü’ne döndüm. Antrenörümle profesyonel boksa geçme kararı verdik. Genç yaşta profesyonele geçtim. 20 yaşındaydım başladığımda ve 4 yıldır deneyim kazanmak için çok kamp yaptık. Yurt dışında güç kampları yaptık. WBC Silver maçına hazırlanıyoruz. Mayıs ayında maçımız var, Türkiye’ye bu kemeri getiren birinci bayan olacağım. Bu benim için çok değerli bir gaye, zira artık hayal olmaktan çıktı” diye konuştu.

GAYE TÜM KEMERLER
Alanya kampında kuvvet çalışması yaptığını anlatan Çetin, şunları söyledi: “WBC Word yani dünya şampiyonluğunda altın kemer almak istiyorum. Bu süreç benim için bir adım. Zira gümüş kemer oynamadan altın kemer oynayamıyoruz. Benim yaşama sebebim bu. Ben şampiyon olmak için yaşıyorum. Sonrasında doğal ki 5 büyük kemer var, bunların hepsi için oynamak istiyorum. Tüm kemerlerin muhteşem şampiyonu olmak istiyorum. Boksa Türkiye’nin birinci ve tek profesyonel boks kulübünde başlamak en büyük avantajım.”

ANTRENÖR AVCI: MEYDAN OKUYACAĞIZ
Şampiyon boksör ve Seren Ay Çetin’in antrenörü Serdar Avcı ise şöyle konuştu: “Seren Ay çok büyük bir maça çıkıyor. WBC Silver maçı, dünya şampiyonluğunun bir altı olan gümüş kemer maçı. Şayet bu kemeri alırsak zati tüm dünya basını tarafından epey merak edileceğiz. Rakibimiz dünyadaki birinci 15 boksörden biri olacak. Tabi bu da çok sıkıntı ve riskli bir maç olacak. Alanya’da sabah akşam idmanlarla hazırlanıyoruz ve maçı kazanacağımıza inanıyoruz. Gümüş kemeri aldıktan sonra dünya şampiyonluğuna oynayacağız. Onu da aldıktan sonra artık alt federasyonların dünya şampiyonlarına meydan okuyacağız. Amacımız ülkemizi tüm dünyaya tanıtmak. Türk boksunun dünyada var olduğunu ve başarılı atletlerimiz olduğunu göstermek. Serenay çok güçlü, istikrarlı bir kız. Kendine çok güveniyor ve hayatı büsbütün boks. “

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Boksör Seren Ay, Türk spor tarihinde birincisi başarmak istiyor için yorumda bulun

    Boksör Seren Ay, Türk spor tarihinde birincisi başarmak istiyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Boksör Seren Ay, Türk spor tarihinde birincisi başarmak istiyor için ilk yorumu yapabilirsin.