Britt Assombalonga: “Adana Demirspor, benim için yeni bir başlangıç…”

Adana’ya geldiği birinci gün gördüğü ilgi karşısında çok keyifli olduğunu kaydeden Assombalonga, “Adana Demirspor, benim için yeni bir başlangıç olacak. Sıcak bir kent ve insanları çok uygunlar. Burada olduğum için mutluyum” dedi.

Transfer periyodunda süratli günler geçiren Adana Demirspor’un geçen hafta takımına katıp 3 yıllık kontrat imzaladığı Demokratik Kongolu forvet Britt Assombalonga, ekibinin Bolu kampına katılarak çalışmalara başladı. Son olarak Middlesbrough forması giyen Assombalonga, kadro idmanından sonra açıklamalarda bulundu. İngiltere’den Adana’ya geldiğini ve çok sıcak bir kentle karşılaştığını kaydeden Assombalonga, gelir gelmez kentin birçok noktasını gezdiğini söyledi. Kendisini çok uygun hissettiğini belirten Assombalonga, “Bu kentin insanları çok düzgünler. Nitekim çok hoş bir ambiyans vardı. Beni çok hoş karşıladılar. Taraftar hakkında bilgiler aldım. Çok heyecanlandım. Bu benim için yeni bir başlangıç olacak. Burada olduğum için mutluyum” dedi.

‘BAŞKAN, ÇOK UYGUN VE KOMİK BİRİ’

Adana Demirspor’a imza atmadan evvel kulüp hakkında araştırma yaptığını ve bilhassa taraftarlardan çok etkilendiğini kaydeden Assombalonga, onların alanda inanılmaz bir güç yarattığını söyledi.

26 yıl sonra kazanılan şampiyonluk sonrası Üstün Lig’de muvaffakiyet sağlamak için ellerinden gelenin en güzelini yapacaklarını söz eden Assombalonga, “Eminim ki başaracağız. Kendi adıma yeterli bir şutör olduğumu söyleyebilirim. Attığım gollerin yüzde 90’ı ceza alanı içinden oluyor. Defansın ardına koşu yapmayı seviyorum. Birebirde tesirli olduğumu düşünüyorum” diye konuştu.

Kulüp Lideri Murat Sancak hakkında da konuşan Assombalonga, O’nun çok uygun ve komik biri olduğunu kelamlarına ekledi.

yeni üyelere özel kampanya! 100 TL oyna, 100 TL kazan,

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Britt Assombalonga: “Adana Demirspor, benim için yeni bir başlangıç…” için yorumda bulun

    Britt Assombalonga: “Adana Demirspor, benim için yeni bir başlangıç…” için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Britt Assombalonga: “Adana Demirspor, benim için yeni bir başlangıç…” için ilk yorumu yapabilirsin.