Bursaspor’un 30’uncu lideri Ömer Furkan Banaz oldu

Bursaspor Kulübü’nün Fevkalâde Seçimli Genel Heyet Toplantısı, Nilüfer TOFAŞ Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Az sayıda iştirakin olduğu kongrede Ömer Furkan Banaz tek aday olarak seçime girdi. Kongrede evvelki periyot lideri Hayrettin Gülgüler ve idaresinin faaliyet raporları okunurken, kongre üyeleri tarafından vakit zaman reaksiyonlar yükseldi. Kongrede Hayrettin Gülgüler ve idaresi üyeler tarafından oy birliği ile ibra edilmedi.

195 imza ile açılan Harikulâde Genel Kurul’da konuşma yapan Banaz, Bursaspor’un çok büyük emeklerle buralara geldiğini belirterek, “Bursaspor’un birinci liderinden bugünlerine gelinceye kadar herkesi şükranla anıyorum. Emeği sömürenleri ise anmam kimse tarafından beklenmesin. Biz tarihimiz boyunca değerli muvaffakiyetler elde ettik. Geçmişten ilham almadıkça, geleceğe yürünemez. Gerekli dayanaklarla, taviz vermeden yarınları inşa edeceğiz. Kulüpteki açmazlar ortadadır. Bu açmazların çıkmazı için 4 senede 4 lider değiştirdik. Herkesin ortak görüşü, Bursaspor’un bulunduğu durumu hak etmediğidir. Bu durumu aksine çevirebilmek için farklı metotlarla hareket edeceğiz” dedi.

“SİLKELENİP KENDİMİZE GELMELİYİZ”

Önlerinde büyük pürüzlerin olduğunu, lakin bunları aşacaklarını söyleyen Ömer Furkan Banaz, şöyle konuştu:

“Genç bir grubuz. Bize umutla bakanlar kadar, kuşku ile bakanlar da var. Bütün inisiyatif ve imtiyazımızı kullanarak var gücümüzle çalışacağız. Kulübümüzün 1 lira geliri dahi yok. Taraftarımızdan, Spor Toto’dan gelenler daima borçlara gidiyor. Evvel mali tabloyu düzeltmemiz gerekiyor. Topluluğumuzun yüzünü güldürmek istiyoruz. Türk spor topluluğuna tekrardan inanç vermek istiyoruz. Bunu gerçekleştirebilmek yalnızca idare değişikliği ile olacak bir şey değil. Herkesin devreye girmesi gerekiyor. Bu kuvvetli süreçte her bölüme ve herkese sorumluluk düşüyor. Bilhassa taraftarımızın ekibimize güç veren birlikteliğine muhtaçlığımız var. Bursaspor sevdalıları olarak silkelenip kendimize gelmeliyiz. Toparlanmaya muhtaçlığımız var. Düştüğümüz yerden kalkmaya, dağılıp gitmemek için tekrar toparlanmaya muhtaçlığımız var. Biz bu birlik beraberliği tekrar inşa edeceğiz. Taraftarımızın içi rahat olsun. Bursasporumuzun marka bedelini yükseltecek bir yolcuğa çıkıyoruz. Dayanakları ile bize güç veren Büyükşehir Belediye Liderimiz Alinur Aktaş ve topluluğumuzun önde gelenlerine teşekkür etmek istiyoruz. Bursaspor’un gerçek sahipleri onu yaşatanlardır. ‘Türkiye sevdamız, Bursaspor aşkımız’ diyerek yola çıkıyoruz. Tüm taraftarımıza iyi olsun.”

ALİNUR AKTAŞ: BURSASPORLULUĞUMU TARTIŞMAYA BAŞLADILAR

Genel heyette Büyükşehir Belediye Lideri Alinur Aktaş da bir konuşma yaptı. Aktaş, “Üzülerek söylüyorum, birçok hususta olduğu üzere Bursaspor’da da anıları anlatıyoruz. Şu an Bursaspor nerede? Neden bu durumda? Bundan sonraki süreçte neler olması gerektiği ile alakalı bir şey konuşulmuyor. Ben Bursasporluyum. Bunu nasıl ispatlayacağım? Toplumsal medyada, klavyenin başında benim Bursasporluluğumu tartışmaya başladılar. Benim çocukluğumda ağladığım günler oldu. Kimse, ‘Alinur Aktaş, şu teknik yöneticisi tavsiye etti, şu futbolcuyu söyledi’ diyemez. Değerli kardeşlerim bu kentin problemleri var. Tüm mevzularda çok kurumsal adımlar atmamız gerekiyor. Sabahtan akşama kadar bunları düşünüyorum. Fakat benim ne konumum olursa olsun ben Bursasporluyum. Ancak ben Büyükşehir Belediye Lideriyim. Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzonspor fark etmez. Bütün taraftarlara hürmet duymak zorundayım” diye konuştu.

“BURSASPOR ÜZERİNDEN SİYASET ASLA YAPILMAYACAK”

Hali hazırda Bursaspor’un idaresinin bulunmadığını belirten Aktaş, “Bursaspor’un idaresi yok şu anda. Ben kimseyi eleştirmek de istemiyorum. Bursaspor’un hocası açıklama yaptı. ‘Hiç kimse de olmasa biz ekibi yalnız bırakmayacağız’ dedi. Hocaya sordum, ‘Sen neye güvenerek bu açıklamayı yaptın?’ dedim. Hocam da bana, ‘Sana güveniyorum’ dedi. Kendisiyle de daha evvel konuşmadım, görüşmedim. Beni çok kişi aradı. Ağlayanlar oldu. ‘Allah aşkına Bursaspor’u sahipsiz bırakma’ dediler. Sonra duruma baktık. 60 yıllık kulüp için çok makus bir şey ancak yapacak bir şey yok. 3 milyon TL’ye tahta açılıyor dediler. O denli bir şey yok! Sonra da ‘Parayı nerden buldu?’ dediler. Ben tüyü bitmemiş yetimlerin parasını Bursaspor’a yediremem. Ona nazaran teşebbüslerimiz oldu ve kimi şeyleri hallettik. Bursaspor üzerinden siyaset asla yapılmayacak. Kimseden alkış beklemiyorum. Biz işimizi bunun için yapmıyoruz” halinde konuştu.

“KENDİ EVLATLARIMIZA GÜVENECEĞİZ”

Balıkesirspor ve Eskişehirspor üzere kulüplerin güç günler geçirdiğini tabir eden Aktaş, “130 milyon lira borcu olan Balıkesirspor, 300 milyon lira borcu olan Eskişehirspor gidiyor. Gençlerbirliği dahi can çekişiyor. Bu işin sürdürebilirlik kısmı çok kıymetli. Ömer Furkan Banaz’la görüştüm başkanlık konusunu teklif ettim. Çok da hoş liste oluşturdu. Ne yapılması bekleniyor? 20-30 milyon lira helal parasını mı vermesini bekliyorsunuz? Ömer Furkan Banaz’a da idaresine de söyledim. Bundan sonra Bursaspor’a geri alınmak üzere para verilmeyecek. Bizim 900 milyon lira civarında borcumuz var. Tüm gelirler temlikli. Bursaspor’un Vakıfköy’den öbür devası yok. 3 milyon nüfusu olan bir Bursa var. Kendi evlatlarımıza güveneceğiz. Güvendik, hoş işler de oldu. Fakat 600-700 milyon liraya pazarlayacağımıza, 60-70 milyon liraya sattık. Ben Bursaspor için bir yer aranacaksa ararım. Bursaspor’un geliri, borcunun faizinin 3’te 1’ini karşılıyor. Otopark konusunda bile beni eleştirdiler. Bahisler o kadar farklı ki inanamazsınız. Bursaspor bir sevdadır, aşktır. Bu sevda elimizden uçup gitmesin. Ortada bir kadro ve borçları var. ‘Büyükşehir Belediyespor yapmak istiyorlar’ diyor. Bizim binlerce atletimiz var. Ben burada olduğum sürece futbol branşımız da olmayacak. Çok değerli işler yapıyoruz. Artık acı gerçekleri kabul edip bu doğrultuda herkes üzerine düşen vazifeyi yapacak” dedi.

“BURSASPOR’U SEVİYORSANIZ MAÇA GELİN”

Bursaspor’un küme düşme potasında olduğunun altını çizen Aktaş, “Hiçbir şeyin artık latifesi yok. Bursaspor küme düşme potasında. Üstümüzdeki ekiplerle da farklar oluşmaya başladı. Bursaspor’u seviyorsanız maça gelin. Biletini al, maça gir. Bu kadroya güç ver, takviye ver. Şayet birlik olursak 3-4 sene sonra ne kadar hoş bir iş yaptık, diyebiliriz. Bursaspor hepimizin. Stadyumu neden 30-40 bin kişi ile doldurmayalım. Yapar mıyız? Çok rahat yaparız. Böylesine kuvvetli süreçte Bursaspor’a sahip çıkan herkese teşekkür ediyorum” formunda konuştu.

Konuşmaların akabinde tek aday olarak seçimlere giren Ömer Furkan Banaz, yapılan açık oylamayla Bursaspor’un 30’uncu lideri seçildi. Banaz’ın mazbata merasimi yarın Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri’nde saat 11.00’de gerçekleşecek.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Bursaspor’un 30’uncu lideri Ömer Furkan Banaz oldu için yorumda bulun

    Bursaspor’un 30’uncu lideri Ömer Furkan Banaz oldu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bursaspor’un 30’uncu lideri Ömer Furkan Banaz oldu için ilk yorumu yapabilirsin.