Büşra Pekin: Çantamda daima içlik taşırım

Müzikten, stand-up’a, mizahtan şimdiki mevzulara kültürün her alanına dokunan ve her anı cümbüş dolu dakikalara sahne olan Kuvvetli PSM’nin sevilen programı “İbrahim Selim ile Bu Gece”nin konuğu başarılı oyuncu Büşra Pekin oldu. Büşra Pekin, yurt dışı tecrübelerinden en çok hoşlandığı yemeklere, hayatı yorumlama biçimlerinden dostluk bağlantılarına kadar her şeyi tüm samimiyetiyle “İbrahim Selim ile Bu Gece” programında anlattı.

“YANLIŞLIKLA ARKANSAS’A GİTTİM”

Büşra Pekin, İbrahim Selim tarafından sorulan “Lise son sınıfı Amerika’da okumuşsun ve hala de gidip geliyor muşsun?” sorusuna şu karşılığı verdi; “Evet Fulbright bursuyla gitmiştim. Bunun için de çok fazla çabalamıştım. Zira Arabistan’da doğup büyüdüğüm ve bulunduğum bölgede ortak lisan İngilizce olduğu için daima diğer ülkeleri, kültürleri merak ediyordum. Lise son sınıfta da Amerika’ya gittim.”

“Tabii benim kağıtlarım ortada karışmış yani oyuncu olarak gitmem gereken yer California iken Arkansas’a gittim. Ancak düzgün ki de oraya gitmişim zira hakikaten kültürel bir tecrübe elde etmek için orası daha uygun bir yer oldu. Hala daha gidip geliyorum, eğitimler alıyorum, orada da arkadaş gruplarım var ve bu gidip gelme bana âlâ geliyor. Lakin ülkemi seviyorum ve ülkemi terk etmek üzere bir fikrim yok. Oradan neler alınabilir de bizim kendi sinema sanayimize katkısı olur diye araştırıp bakınmayı seviyorum.”

“ÇANTAMDA DAİMA İÇLİK TAŞIRIM”

Büşra Pekin, programın sevilen kısmı “Gözlerimin İçine Bak”ta İbrahim Selim’in “Çantanda taşıdığın en tuhaf şey nedir?” sorusuna “Tuhaf mı bilmiyorum fakat içlik… Nitekim bizim buraların havasına hiç muhakkak olmuyor yani tatilde de öyleyim işte içime bir tayt alırım ya da ne bileyim bir kolluk, tozluk, içlik ne varsa atarım çantama. Zira çantamda fazla tartıdan hiç hoşlanmıyorum, o yüzden her şeyi çok ekonomik kullanıyorum ve o gün neye gereksinimim varsa ona nazaran düzenliyorum. Lakin kesinlikle içimi koruyacak ekstra bir şeyler alırım daima yanıma.” yanıtıyla İbrahim Selim ve stüdyodakileri epey şaşırttı.

Büşra Pekin, İbrahim Selim tarafından sorulan “En son ne vakit hüngür hüngür ağladın?” sorusunu şöyle yanıtladı; “Ayberk abinin vefatında. Ayberk Pekcan’ı çok yakın bir vakitte kaybettik. Babamı da çok yakın bir vakitte kaybettik lakin orada biraz daha güçlü bir duruş sergiledim. Yani sonradan çıktı. O yüzden Ayberk abinin vefatını duyunca kendimi biraz bırakabildim. Allah rahmet eylesin çok hoş bir insandı.

“Ağlamak bence vaktinde olması gereken bir şey, bunu da yeni anladım.  Sonradan içimizde öteki şeyler yaratmaması için ağlama hissi geldiğinde ağlamak gerekiyor ki tedavi olsun içimiz.”

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Büşra Pekin: Çantamda daima içlik taşırım için yorumda bulun

    Büşra Pekin: Çantamda daima içlik taşırım için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Büşra Pekin: Çantamda daima içlik taşırım için ilk yorumu yapabilirsin.