CANiK, Enforce Tac ve IWA fuarlarıyla Avrupa’yı fethetti

Yılın birinci küresel fuarına ABD’nin Las Vegas kentindeki SHOT Show’la ‘merhaba’ diyen CANiK, Avrupa çıkarmasının startını da 1-2 Mart tarihinde Almanya’da Enforce Tac ile verdi.

Türk savunma endüstrinin geçirdiği dönüşümün temsilciliğini üstlenen CANiK, epey başarılı geçen fuarın akabinde elde ettiği rüzgarı, dünyanın en büyük ve önde gelen fuarlarından olan Nuremberg Avcılık, Atıcılık ve Silah Fuarı’na (IWA Outdoor Classics 2022) taşıdı. IWA 2022’nin birinci gününde de gözler tekrar CANiK’in üzerindeydi.

Ateşli silah sanayisi profesyonellerini 2012’den bu yana bir ortaya getiren kolluk, güvenlik ve taktik tahlillerde Avrupa’nın en değerli etkinliklerinden biri olan Enfore Tac Fuarı, iki yıllık bir ortanın akabinde Nürnberg Messe (Nuremberg Stant Merkezi) fuar alanında kapılarını ziyaretçilerine açtı. Bu yıl dünyanın farklı bölgelerinden 240’ın üzerinde firmanın yer aldığı Enforce Tac Fuarı, askeri yetkililerin yanı sıra çeşitli alım heyetlerini ve binlerce katılımcısını ağırladı.

2022 yılındaki fuar seyahatine Ocak ayında SHOT Show ile ABD’nin Las Vegas kentinde start veren CANiK, yarış tabancılarını ve Türkiye’nin yerli ve ulusal uçaksavarı olan CANiK M2 QCB 12.7 mm ağır makineli tüfeğini, bu defa de Avrupa’nın göbeğinden tüm dünyaya görücüye çıkardı. Avrupa çıkarmasının startını 1-2 Mart tarihinde Enforce Tac ile veren CANiK, fuarda yakaladığı muvaffakiyet rüzgârını IWA Outdoor Classics 2022’ye taşıdı.

“YERLİ VE ULUSAL OLMANIN EHEMMİYETİNİN ANLAŞILDIĞI GÜNLERDEN GEÇİYORUZ”

Yılın ikinci küresel fuarının akabinde Nuremberg’teki IWA Outdoor Classics 2022’nin de birinci gününde gövde gösterisine devam eden Samsun Yurt Savunma’nın (SYS) dünyaca ünlü markası CANiK, kendi standında yeni ve inovatif tabancalarının yanı sıra MECANIK eserlerini de sergiledi. SYS Genel Müdürü C. Utku Aral, gayeleri doğrultusunda 2022 yılında dünyanın dört kıtasında 10’dan fazla savunma fuarına iştirak sağlayacaklarını yinelerken, şunları söyledi:
“Yerli ve ulusal uçaksavarımız CANiK M2 QCB 12.7 mm ağır tüfeğimizi Enforce Tac’ta büyük bir gururla sergilemiştik. Bugünse IWA 2022’nin birinci gününde hem yeni tabancalarımızı hem de ateşli silah aksesuar ve outdoor markamız olan MECANIK markalı eserlerimizi vitrinimize çıkardık. Bugün tüm dünya, savunma sistemlerinin yerli ve ulusal olmasındaki ehemmiyetini bir sefer daha idrak ediyor. Bu vesileyle Türk savunma sanayi ve CANiK olarak, kendi teknolojimizi ve know-how’ımızı tüm dünyaya tanıtabilme talihini yakalamış olduk. IWA 2022’nin birinci gününde aldığımız geri dönüşler de bizi çok heyecanlandırdı. Bu dört günlük fuar mühletince kuracağımız iş ilişkileri ile Avrupa pazarındaki faaliyetlerimize nitelikli bir paha kazandıracağımıza inanıyoruz.”

TÜRK SAVUNMA ENDÜSTRİSİNDE YAŞANAN DEĞİŞİM IWA 2022’YE DE YANSIYOR

Dünyanın en büyük ve önde gelen fuarlarından Nuremberg Avcılık, Atıcılık ve Silah Fuarı’nda (IWA Outdoor Classics 2022), Türk savunma endüstrinin nereden nereye geldiğini bir kez daha tüm dünyaya gösterdiklerini lisana getiren SYS Genel Müdürü C. Utku Aral, fuara ait şu değerlendirmede bulundu: “Yarış tabancalarımız ve Avrupa pazarına sunacağımız MECANIK markalı ateşli silah aksesuar ve outdoor eserlerimiz fuarın birinci gününde büyük bir ilgiye mazhar oldu. Bilhassa titiz Ar-Ge çalışması sonucu tasarladığımız yeni yarış tabancamız, sportif atıcılara daha yeterli bir atış tecrübesi sunabilecek nitelikte olan özellikleriyle ilgiyi üzerine topladı. Optik nişangâhlar, taktik fenerler, balistik hami eserler, dokuma eserleri ve taktik bıçaklar üzere eserlerimiz Nuremberg’de meraklılarıyla buluştu. IWA 2022’de ateşli silahlar alanında geliştirdiğimiz yeni eserlerimizle, bu alandaki en yeni trendleri belirleyeceğiz.”
Almanya’nın Nuremberg kentinde dört gün boyunca açık kalacak fuarda ateşli silahlar, ateşli silah aksesuarları, okçuluk, avcılık, mühimmat, outdoor hazır giysi, güvenlik sistemleri ve optik aygıtlar üzere eser kategorileri yer alacak. 1974’ten bu yana 47’nci defa düzenlenen fuar, 50 bine yakın ziyaretçi bekliyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. CANiK, Enforce Tac ve IWA fuarlarıyla Avrupa’yı fethetti için yorumda bulun

    CANiK, Enforce Tac ve IWA fuarlarıyla Avrupa’yı fethetti için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak CANiK, Enforce Tac ve IWA fuarlarıyla Avrupa’yı fethetti için ilk yorumu yapabilirsin.