CANiK, Las Vegas’ta dünya devlerine meydan okudu

Atıcılık ve avcılığın dünyadaki en büyük fuarı olarak her sene en yeni trendlerin belirlendiği fuarda CANiK, Türk savunma endüstrinin geçirdiği dönüşümün temsilciliğini üstlendi. En yeni yarış tabancası SFx RIVAL ve Türkiye’nin ulusal uçaksavarı CANiK M2 QCB 12.7 mm ağır makineli tüfeğinin öne çıktığı vitriniyle 2 bini aşan dünya sanayi devine meydan okudu.

Amerika’ya ihracatta 3. en büyük şirket olarak fuar aracılığıyla Amerika pazarındaki pozisyonlarını yükselttiklerini vurgulayan Samsun Yurt Savunma (SYS) Genel Müdürü C. Utku Aral, “En yeni eserlerimizi sergilediğimiz standımızda 30 bini aşan ziyaretçiyi ağırladık. Amerika’nın atıcılık ve avcılık alanındaki en değerli mağaza zincirlerinden yüksek ölçülerde sipariş aldık. Brezilya, Uzakdoğu, Güney Amerika ve Paraguay pazarlarından gelen ziyaretçiler ulusal uçaksavarımıza büyük bir ilgi gösterdi. Bu ilgi fuar sırasında süratle siparişe dönüştü. Atıcılık ve avcılık alanında en çok takip edilen influencerlar standımızdan canlı yayınlar yaparak, eserlerimizin muvaffakiyet kıssasını bloglarında işledi. Dijital teknolojinin gücüyle 26 milyondan fazla erişim sağladık. Yavaşlayan Amerika pazarında hareket alanımızı epey genişlettik” dedi.

Ateşli silah sanayisi profesyonellerini 43 yıldır bir ortaya getiren atıcılık ve avcılığın dünyadaki en büyük fuarı olan SHOT Show’un 44’üncüsü Las Vegas’taki Venedik Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Atıcılık, avcılık ve aksesuarları alanında dünyanın en kapsamlı, en büyük ve en itibarlı buluşması olan fuar, 4 gün mühletince 800 bin metrekarelik alanda 60 bini aşan dal profesyoneline konut sahipliği yaptı. Alanında dünyanın en büyük ticari buluşması olarak gösterilen fuar, dünyanın farklı ülkelerinden 2 binden fazla iştirakçi şirketin Amerika ve yeni pazarlara ulaşma amacına kılavuzluk etti. İştirakçi şirketler gaye atış, avcılık, açık hava ve kanun uygulama hedefleri için kullanılan yenilikçi eserlerini sergilerken, fuarda ateşli silahlar, mühimmat, silah kasaları, kilitler ve kılıflar, optikler, atış poligonu ekipmanları, eğitim ve güvenlik ekipmanları, av aksesuarları üzere eserler de tanıtıldı. Avcılık ve atıcılığın alanına giren geniş eser yelpazesiyle her sene en yeni trendlerin belirlendiği fuar, yılın şimdi başındayken 2022’nin yeniliklerini Las Vegas’tan dünyaya duyurdu.

Amerika pazarındaki pozisyonunu yükseltti

Atıcılık ve avcılık aksesuarları alanında dünyanın en büyük ve en kapsamlı fuarı olan SHOT Show’da Türk savunma endüstrinin büyük dönüşümünün temsilciliğini üstlenen CANiK, fuar aracılığıyla Amerika pazarındaki pozisyonunu yükseltti. Alanında tüm dünyadan Amerika’ya ihracatta 3. en büyük şirket olarak Türk savunma endüstrinin bayrağını, ihracat şampiyonu unvanıyla SHOT Show’da dalgalandıran CANiK, geliştirdiği inovatif eserleriyle fuara damgasını vurdu. Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarının yansıması olan yeni yarış tabancası SFx RIVAL ve Türkiye’nin ulusal uçaksavarı CANiK M2 QCB 12.7 mm ağır makineli tüfeği ile fuarın gündemi oldu. İnovasyon ve Ar-Ge yeteneğinin ulaştığı son noktayı gözler önüne seren standında 30 bini aşan ziyaretçiyi ağırladı. Fuar sırasında yerli ve ulusal uçaksavarıyla Brezilya, Uzakdoğu, Güney Amerika ve Paraguay pazarlarından, atıcılık ve avcılık alanında geliştirdiği inovatif eserleriyle Amerika’nın en değerli mağaza zincirlerinden yüksek ölçülerde sipariş aldı. atıcılık ve avcılık alanında en çok takip edilen influencerların yaptıkları canlı yayınlar ve eserlerin muvaffakiyet öyküsünü işledikleri blog yazılarıyla 26 milyondan fazla erişim elde etti.

Türkiye’nin ulusal uçaksavarı ve yeni yarış tabancasıyla fuarın yıldızı oldu

Atıcılık ve avcılık aksesuarları alanında dünyanın en büyük ve en kapsamlı fuarı olan SHOT Show’da 2 binden fazla dünya sanayi devi ortasında yer alarak Türk savunma endüstrinin büyük dönüşümünün temsilciliğini üstlendiklerini belirten Samsun Yurt Savunma (SYS) Genel Müdürü C. Utku Aral, fuara ait şu değerlendirmede bulundu:

“Dünya sanayi devleri ortasında Türkiye’yi temsil etmek bizim için büyük bir gurur kaynağı ve muvaffakiyet göstergesi oldu. Yarış tabancamız SFx RIVAL ve ülkemizin ulusal uçaksavarı CANiK M2 QCB 12.7 mm ağır makineli tüfeğimizle fuarın yıldızı olduk. Fuar standımızda ABD pazarına sunacağımız yeni eserlerimizden MECANIK optik nişangâhlarımız da büyük bir ilgi topladı. Bilhassa 18 aylık Ar-Ge çalışması sonucu tasarladığımız yeni yarış tabancamız, sportif atıcılar ve şahsî savunma gayeli tabanca kullanıcılarına daha âlâ bir atış tecrübesi sunabilecek nitelikte olan özellikleriyle ilgiyi üzerine topladı. Medarı iftiharımız CANiK M2 QCB 12.7 mm ağır makineli tüfeğimizle dünyada bu silahı üreten 5’inci ülke olan Türkiye’yi fuarda temsil etmenin onurunu yaşadık. Ateşli silahlar alanında geliştirdiğimiz yeni eserlerimizle bu alandaki en yeni trendlerin belirleyicisi olduk. Fuar mühletince kurduğumuz iş temaslarıyla pazardaki hareket alanımızı genişlettik. Aldığımız yüksek ölçüdeki siparişlerin pazardaki faaliyetlerimize nitelikli bir kıymet kazandıracağını şimdiden söylemek mümkün.”

İhracat faaliyetlerine kaldıraç tesiri

Pandemide büyüyen ABD tabanca pazarının, son aylarda tekrar küçülmeye başladığı bir periyotta satış sayılarını üste çıkarmayı başardıklarını hatırlatan Aral, fuarın bu tırmanışı tepeye ulaştıracağını, kurdukları iş kontaklarının bu yılki ihracat faaliyetlerine kaldıraç tesiri yaratacağını kelamlarına ekledi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. CANiK, Las Vegas’ta dünya devlerine meydan okudu için yorumda bulun

    CANiK, Las Vegas’ta dünya devlerine meydan okudu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak CANiK, Las Vegas’ta dünya devlerine meydan okudu için ilk yorumu yapabilirsin.