Çay pudrasıyla detoks

Çay İşletmeleri Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim, TBMM KİT Komisyonu’nda çayın, sıra dışı büyüyen hikayesini anlattı. Yeşil çay pudrasının faydalarını sıralayan Alim, “Toksin attırıcı, kan şekerini düzenleyici ve cildi güzelleştirici özellikleri var. Ayrıyeten, kanserle savaşmaya yardımcı olma, hücre yenilenmesini hızlandırıcı ve enfeksiyonlara karşı esirgeyici birçok olumlu tesiri bulunuyor” dedi. Alim, ‘Golong’ ismiyle yarı fermente çay olarak meyvemsi tadın ön plana çıktığı eseri de piyasaya sunduklarını belirtti.
Çay eserlerinde farklılaştırma ve yeni eser çeşitliliğini sağlama konusunda TÜBİTAK ile Ar-Ge çalışmaları yürütüldüğünü aktaran Alim, “Herhangi bir kimyasal katkı hususu ek edilmeden çay yapraklarından üretilerek elde edilen siyah ve yeşil çay pudrası, çok güçlü bir antioksidan… Kanserle savaşmaya yardımcı, sindirimi kolaylaştıran ve ödem attırıcı özelliği var. Metabolizmayı hızlandırarak, detoks tesiri ile kilo vermeye de yardımcı oluyor ve güç veriyor” dedi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Çay pudrasıyla detoks için yorumda bulun

    Çay pudrasıyla detoks için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Çay pudrasıyla detoks için ilk yorumu yapabilirsin.