Çaykur Rizespor’dan Oğulcan Çağlayan açıklaması

Çaykur Rizespor’dan yapılan açıklama şöyle:

“Geçtiğimiz dönem içerisinde, o devir kadromuzun kontratlı oyuncusu olan Oğulcan Çağlayan’ın devam eden kontratını dönem bitmeden haksız olarak feshetmesi nedeniyle TFF Uyuşmazlık Tahlil Heyeti nezdinde yapılan müracaat ve sonucunda bu konsey tarafından alınan karar ile futbolcunun mukavelesini haksız olarak feshettiğine kanaat getirilmiş ve bundan ötürü da Galatasaray ile futbolcu 1.200.000 Euro ve 506.275 TL fiyatındaki tazminattan ortaklaşa ve müteselsilen sorumlu tutulmuştur. Bunun yanı sıra, futbolcuya 6 karşılaşmadan men cezası verilmiştir. 11 Ocak 2021 tarihinde TFF Tahkim Şurası tarafından verilen 2021/30E. ve 2021/46K. sayılı karar ile, futbolcunun 6 karşılaşmadan men cezası 3 karşılaşmadan men cezası olarak düzeltilmiş, lakin TFF Uyuşmazlık Tahlil Heyeti kararının tazminata dair kısmı motamot onanmıştır.

TFF Tahkim Konseyi tarafından verilen bu karar karşısında Galatasaray Spor Kulübü, Bölge Adliye Mahkemeleri’ne itirazda bulunmuşsa da Bölge Adliye Mahkemesi, vermiş olduğu karar ile hem Galatasaray’ın hem de futbolcunun davasını reddetmiştir.

Bu karara karşı Galatasaray Spor Kulübü tarafından Yargıtay nezdinde temyiz kanun yoluna başvurulmuştur. An itibariyle mevcut türel ihtilafın yargılaması devam etmektedir.

Hususun tarafı olarak yapılacak her açıklamanın hukuku ve Türkiye Futbol Federasyonu’nu etkilemek ismine yapılan davranışlar olacağının farkındayız.

Bu nedenle yargılamanın devam ettiği bu evrede mevzuya dair açıklama yapmanın gerçek olmadığını düşünmekle birlikte, kulübümüzün menfaatleri doğrultusunda alınacak kararları yakinen takip etmekteyiz.”

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Çaykur Rizespor’dan Oğulcan Çağlayan açıklaması için yorumda bulun

    Çaykur Rizespor’dan Oğulcan Çağlayan açıklaması için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Çaykur Rizespor’dan Oğulcan Çağlayan açıklaması için ilk yorumu yapabilirsin.