Cem Bölükbaşı, Euroformula Open serisinin 4. ayak ilk yarışında birinci oldu

Türkiye Araba Sporları Federasyonundan yapılan açıklamaya nazaran, mesleğinin birinci Euroformula Open uğraşı için Macaristan’daki Hungaroring pistine çıkan Cem Bölükbaşı, başarılı bir performans sergileyerek birinci yarışı tepede bitirdi.

Hollanda’nın Van Amersfoort Racing kadrosu ismine gayret eden Bölükbaşı, 29.11.495’lik vaktiyle birinci sırayı alırken, Meksikalı ekip arkadaşı Rafael Villagomez ikinci, İspanya’nın Drivex School ekibinden Paraguaylı şoför Joshua Durksen de üçüncü sırada onu takip etti.

Euroformula Open serisi 4. ayağında yarın ikinci ve üçüncü yarışlar gerçekleştirilecek.

Yarış sonrası görüşlerine yer verilen Cem Bölükbaşı, “Daha âlâ bir başlangıç olamazdı. Birinci galibiyetim, 5. sıradan başlayarak geldi. Çok güzel start alamadım, evreleri istediğim üzere ayarlayamadım lakin uygun bir birinci çeşit geçirdik. Birinci ve ikinci virajdaki yanlışları değerlendirdik. Sonrasında da başkan yanılgı yaptı ve biz de yarışı sıkıntısız bir formda bitirdik. Bu nitekim inanılmaz.” tabirlerini kullandı.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Cem Bölükbaşı, Euroformula Open serisinin 4. ayak ilk yarışında birinci oldu için yorumda bulun

    Cem Bölükbaşı, Euroformula Open serisinin 4. ayak ilk yarışında birinci oldu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Cem Bölükbaşı, Euroformula Open serisinin 4. ayak ilk yarışında birinci oldu için ilk yorumu yapabilirsin.