‘Ciciş kardeşler’den Esra Ersoy ‘çocuğa cinsel istismar’ cürmünden gözaltına alındı

Esra Ersoy, 13 yaşındaki bir çocuğa cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle Bodrum Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 10 yıl 1 ay mahpusa mahkum edilmişti. Hakkında yakalama kararı çıkarılan Esra Ersoy, bir mühlet evvel “basit yaralama” cürmünden tutuklu bulunduğu Hendek Bayan Açık Ceza İnfaz Kurumu’ndan Covid-19 salgını nedeniyle ikametinin bulunduğu karakola imza vermek koşuluyla müddetli olarak tahliye edilmişti. Bu kapsamda imza atmak için dün akşam saatlerinde Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü Etiler Şehit Naci Soydan Polis Merkezi Amirliğine gelen Esra Ersoy, hakkında bulunan yakalama kararı nedeniyle gözaltına alındı.

“İFTİRAYA UĞRADIM”
Geceyi nezarette geçiren Esra Ersoy, emniyetteki süreçlerinin tamamlanmasının akabinde Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayına sevk edildi. Ersoy, İHA muhabirinin bahisle ilgili sorusuna ağlayarak, “İftiraya uğradım, ben bu türlü bir şey yapmadık ki pişman olayım” dedi. Öte yandan Ersoy’un emniyette, “Kamu malına ziyan verme”, “kullanmak için uyuşturucu husus bulundurmak”, “Açıktan Hırsızlık” ve “Görevi Yaptırmamak İçin Direnme” cürümlerinden kaydı olduğu öğrenildi.

“13 YAŞINDA ÜZERE DURMUYORDU”
Esra Ersoy da toplumsal medyadan geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, “Bunu siz de biliyorsunuzdur ki peşimde dolu erkek varken 13 yaşında çocuğu ne yapayım ben Allah aşkına! Ayrıyeten 13 yaşındaymış üzere de durmuyordu, iri yarı, uzunluğu benden uzundu falan” demişti.

‘Evlilik vaadi ile kandırdı’‘Cinsel taciz’ soruşturmasına karşı ‘iftira’dan cürüm duyurusu!Haberi Görüntüle

“UYANDIĞIMDA ELBİSEMİN ÖNÜ YIRTIKTI”
Ersoy, açıklamasında telefonunu S.B isimli çocuğun otel odasında şarj edebileceğini söylemesi üzerine odasına gittiğini belirterek, “Telefonum şarj olurken bir sebepten ötürü sızmışım (2 gündür uyumamıştım). Ben uykudayken bu çocuk bir pislik yapmaya çalışmış ki uyandığımda elbisemin önü yırtıktı. Annesine de dehşetinden palavra söylemiş, kendi işlediği hatası bana atmış. Kapı çalmış, kapıyı açmamış ben uyandığımda kendi ellerimle kapıyı açıp gittim. Kapıda annesi vardı ve belirliydi ki beni sevmeyen biri olduğu aslında. Eline de fırsat geçmiş analı oğullu bana iftira attılar. Bu nasıl adalet. Ortada hiçbir kanıt yok ve bana bu damga nasıl yapıştırılabiliyor. Allah üstte biliyor ki ben günahsızım, Allah’ım beni bu kabustan uyandım” açıklamasında bulundu.

“SENDEN PARA İSTEMİYORUM”
Dava evrakına nazaran Esra Ersoy, geçen yıl Bodrum’da ailesinin kiraladığı konutta tatil yapan 13 yaşındaki S.B.’nin yalnız olduğu sırada konutun kapısını çaldı. Ersoy, S.B.’ye erkek arkadaşından kaçtığını söyleyerek konuta girdi. Bir mühlet sonra Ersoy, S.B’.nin meskeninde uyuşturucu hap aldı. Aldığı hapın tesiriyle, “Kaç kişi benimle birlikte olmak için para teklif ediyor, senden para istemiyorum” diyen Ersoy, daha sonra S.B.’nin şortunu indirirek tacizde bulundu. Bir müddet sonra S.B’nin annesi kapıya geldi.

“KAMERA LATİFESİ OLDUĞUNU SÖYLE”
Ersoy, S.B.’ye annesi kapıyı açtığında bunun bir kamera latifesi olduğunu söylemesini istedi. Kendisini tanıtan ve ünlü biri olduğunu söyleyen Ersoy, bir mühlet sonra annenin meskene girmesiyle konutu terk etti. S.B.’de annesine başına gelenleri anlattı. Bunun üzerine aile karakola giderek şikayetçi oldu. Şikayet üzerine başlatılan soruşturma kapsamında tabiri alınan Ersoy, taciz argümanını reddederken meskene girdiğini kabul etti.

MAHKEME 10 YIL 1 AY MAHPUS CEZASI VERDİ
Mahkeme yargılama sonucunda Ersoy’u, ‘çocuğun cinsel istismarı’ cürmünü işlediğinin sabit olduğu gerekçesiyle 8 yıl mahpusa mahkum etti. Ersoy’un işlediği öteki kabahatin ‘tehdit’ değil ‘tehdit kullanmak suretiyle konut dokunulmazlığını ihlal’ kabahatini oluşturduğuna hükmeden mahkeme, sanığa bu hatadan da 2 yıl 1 ay mahpus cezası verdi. Ersoy’a toplamda 10 yıl 1 ay mahpus cezası veren mahkeme ayrıyeten tutuklanması için yakalama kararı çıkardı.

Sevgililerinden armağanEsra-Ceyda Ersoy’un pırlantaları olay olduHaberi Görüntüle

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. ‘Ciciş kardeşler’den Esra Ersoy ‘çocuğa cinsel istismar’ cürmünden gözaltına alındı için yorumda bulun

    ‘Ciciş kardeşler’den Esra Ersoy ‘çocuğa cinsel istismar’ cürmünden gözaltına alındı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ‘Ciciş kardeşler’den Esra Ersoy ‘çocuğa cinsel istismar’ cürmünden gözaltına alındı için ilk yorumu yapabilirsin.