Cihat Arslan: Duygusal bir galibiyet oldu

Muhteşem Lig’de 17 hafta sonra 3 puanla tanışan Yeni Malatyaspor’da Teknik Yönetici Cihat Arslan müsabaka sonrası değerlendirmelerde bulundu. Ekibin bu maçta istenilen tepkisi vermesinin çok kıymetli olduğunu tabir eden Arslan, “Karşılaşmanın sıkıntı olacağını varsayım ediyorduk ve o denli de oldu. Kadromuzun tepki vermesi çok pahalı bir şey. Hani bir hasta, hastalanır da artık komaya girmeye yakın bir reaksiyon verirse düzgüne gerçek gittiğinin göstergesidir. Ekip da bunu istedi diye düşünüyorum, çocuklar bunun yansısını verdi, bu çok bedelli bir şey” sözlerine yer verdi.

“Duygusal bir galibiyet oldu”

17 haftalık bir berbat gidişatın akabinde kadroda psikolojinin de makus olduğunu söz eden Arslan, “İnşallah bunun üstüne inşa edebiliriz. Zira yıkılmışlar, üzülmüşler yalnızca bu maddi manevi olarak açıklanamaz. Futbol da bir er meydanı üzeredir, alana çıktığınızda yenilmek istemezsiniz. Bu hezimetler sizi bazen pes ettirir, ekipte biraz o vardı, psikolojileri değişmişti. Duygusal bir galibiyet oldu. İnşallah devamı olur. Buraya hizmet etmeye geldik” dedi. diye konuştu.

Bugünkü muvaffakiyetin kadronun başarısı olduğunu da tabir eden Arslan, “Bu kadar kısa müddette bu benim muvaffakiyetim değil. Bir yerde biz hislere hitap etmeye çalışıyoruz. Bu hisler açığa çıkarsa o vakit bir aile olursunuz, her makus günü de birlikte kucaklayabilirsiniz. Futbolcularıma da dedim, birlikte üzülmeyi, bir arada sevinmeyi ortaya çıkarmamız lazım. Onlara bugün ‘Kendiniz için oynamayın, aileniz, çocuğunuz, arkadaşlarınız, bu kent için oynayın’ dedim. Hoş bir galibiyet aldık, Allah devamını nasip ettirsin” diye konuştu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Cihat Arslan: Duygusal bir galibiyet oldu için yorumda bulun

    Cihat Arslan: Duygusal bir galibiyet oldu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Cihat Arslan: Duygusal bir galibiyet oldu için ilk yorumu yapabilirsin.