Çok konuşulacak kelamlar: Arda Güler’i bekleyen potansiyel tehlike!

KADIKÖY’DE FERDİ’YE ASİST YAPTI

Fenerbahçe’nin Slavia Prag maçının 75. dakikasında oyuna dahil olan Arda Güler, performansıyla tüm dikkatleri üzerine çekti. 17 yaşına yeni giren yetenek, Kadıköy’deki birinci müsabakada da Ferdi Kadıoğlu’na asist yaptı.

5 RAKİBİNİ İPE DİZDİ

Slavia Prag ile oynanan ikinci maçta da oyuna sonradan dahil olan Arda Güler kadrosunun ikinci golünü adeta tek başına yarattı. Doğum gününde mühlet alan genç oyuncu, ceza alanı içerisinde 5 rakibini oyundan düşürerek gol durumunu hazırladı. Berisha dönen topta, rakip fileleri havalandırma başarısı gösterdi.

‘ARDA CAMBAZ MI?’

Milliyet Gazetesi müellifi Ercan İnanç, bu haftaki köşe yazısında genç yeteneği kıymetlendirdi. İşte “Arda ‘cambaz’ mı?” başlıklı yazısı…

‘MİLLİ GRUP’TA ON NUMARAYI MÜLK EDİN’

“Fenerbahçe grubu o kadar umarsız durumda ki, -günahı boyunlarına- teknik ve idari karar vericiler Arda’yı cambaza çevirip kulübün/takımın üzerine dikilmiş kızgın gözlerin tarafını değiştirmeye çalışıyor güya. Futbol cambazı ya; “bakın Arda’ya”!.. On yedi yaşına Prag’da rakip ceza alanını allak bullak edip golün mumunu üfleyerek giren, şimdi on altısını bitirmeden Fenerbahçe üzere dev bir topluluğa dönemin tek tesellisini veren Arda Güler’i seneye; Cumhuriyet’in yüzüncü yılında hayal etmek bile heyecanlandırıyor insanı. Hele daha sonra… Fenerbahçe’yi varlıklı et, Ulusal Takım’da on numarayı mülk edin, Avrupa’nın en büyüklerinden ekip beğen Arda!

‘DEV BİR TOPLULUĞA DÖNEMİN TEK TESELLİSİNİ VERDİ’

Fenerbahçe grubu o kadar umarsız durumda ki, -günahı boyunlarına- teknik ve idari karar vericiler Arda’yı cambaza çevirip kulübün/takımın üzerine dikilmiş kızgın gözlerin istikametini değiştirmeye çalışıyor güya. Futbol cambazı ya; “bakın Arda’ya”!.. On yedi yaşına Prag’da rakip ceza alanını allak bullak edip golün mumunu üfleyerek giren, şimdi on altısını bitirmeden Fenerbahçe üzere dev bir topluluğa dönemin tek tesellisini veren Arda Güler’i seneye; Cumhuriyet’in yüzüncü yılında hayal etmek bile heyecanlandırıyor insanı.Hele daha sonra… Fenerbahçe’yi güçlü et, Ulusal Takım’da on numarayı mülk edin, Avrupa’nın en büyüklerinden ekip beğen Arda! Vakit içinde o ve sol ayak bileği, çok hoş hayaller kurdurup çok hayalleri hoş eyleyecek besbelli. Lakin “Fenerbahçe aracına” çok makûs bir durakta bindi çocuk.Yetenek tamam da… Halef-selef liderlerin 4×4 hayal kırıklığında yoldan çıkıp batağa sürüklenen ve taraflı tarafsız herkesin içini ezen arızalı bir Fenerbahçe’de artık. Sahi, dönemin geri kalanında ne için alana çıkacak Arda’lı Fenerbahçe? Futbol oynayıp gözlerin pasını silmek için mi? Güldürmeyin insanı. Bu kadronun oyuna koyabilecek tertibi, futbol aklı, aldığı paranın hakkını veren futbolcuları olsa, çoktan yapardı; bu hallere düşmezdi. Eğrisi doğrusuna denk geldi, kalan haftalarda bakılacak bir tek Arda var artık. Zira kendisinin elli katı, yüz katı para alan kalabalık kartvizitli kalantor topçuların yapamadığını yapıyor. Dezavantaj üzere görünen nahif vücudunu, dolmamış kaslarını aklı ile telafi edip formunun tepesinde olması gereken kaç adamı ipe diziyor.

YENİ ÜYE OLAN HERKESE 20 TL İKRAM

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Çok konuşulacak kelamlar: Arda Güler’i bekleyen potansiyel tehlike! için yorumda bulun

    Çok konuşulacak kelamlar: Arda Güler’i bekleyen potansiyel tehlike! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Çok konuşulacak kelamlar: Arda Güler’i bekleyen potansiyel tehlike! için ilk yorumu yapabilirsin.