Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uluslararası Kuzey Kıbrıs Kültür ve Spor Festivali’nde sahaya iniyor

Kıbrıs Türklerinin uğradığı baskı ve zulmü ortadan kaldırmak ve Ada’ya barışı getirmek hedefiyle gerçekleştirilen Kıbrıs Barış Harekatı’nın 47. Yıl dönümü Lefkoşa’da 16-19 Temmuz tarihleri ortasında düzenlenecek Memleketler arası Kuzey Kıbrıs Kültür ve Spor Şenliği ile kutlanacak. Okçular Vakfı ile Kıbrıs Vakıflar İdaresi’nin (EVKAF) işbirliğiyle düzenlenen şenlikte; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bakanlar ve eski futbolculardan oluşan ‘Şöhretler Karması’ maçında alana çıkacak.

Zafer coşkusu meydanlara taşacak

Lefkoşa Atatürk Stadyumu ek alanında gerçekleştirilecek şenlikte Kuzey Kıbrıslı genç tasarımcıların yapıtlarından oluşan el sanatları çarşısı, spor turnuvaları, sanat atölyeleri, yaz sineması, okçuluk deneyimleme üzere birbirinden renkli etkinlikler düzenlenecek. İştirakin fiyatsız olduğu, konserlerin, aktifliklerin ve yurtdışından gelecek sürpriz ünlü konukların Kıbrıs Türkleri ile buluşacağı şenlikte coşku Lefkoşa, Girne ve Gazimağusa’da düzenlenecek zafer alaylarıyla sokaklara taşacak.

Şenlikten dünyaya değerli iletiler

‘’Kıbrıs, bizim gözyaşı ve kan döktüğümüz, uğrunda gayret ettiğimiz toprak modülü ve vatandır’’ diyen Okçular Vakfı Lideri Haydar Ali Yıldız ‘’Ada’nın ortak sahibi Kıbrıs Türkü’nün varlığına kasteden teşebbüsü kesin olarak bertaraf eden 20 Temmuz 1974 Barış Harekatı’nın 47’inci yıl dönümü vesilesiyle 16-19 Temmuz tarihleri ortasında Memleketler arası Kıbrıs Kültür ve Spor Şenliği düzenleyeceğiz. Şenlik, Kuzey Kıbrıs’ı dünyaya; dünyayı Kuzey Kıbrıs’a bağlayan turizme, eğitime, iktisada, kültüre, tabiata ve asırları aşan tarihi birikime vurgu yapan “Bir Dünya Kuzey Kıbrıs” sloganı ile gerçekleşecek. Milletlerarası Kuzey Kıbrıs Kültür ve Spor Festivali’yle amacımız Kuzey Kıbrıs Türkleri’nin dünyaya kattığı bu pahaları milletlerarası arenada görünür kılmak’’ diye konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın şenliğe katılacağını, buradan dünyaya çok değerli bildiriler vereceğini ve şöhretler karması maçında alana çıkacağını söyleyen Lider Yıldız ‘’KKTC, bağımsız bir devlettir. Egemenlik ve eşit statü Kıbrıs Türk halkının temel hakkı. Orada olacağız. Kıbrıs’taki vatandaşlarımıza bir ve birlikte olduğumuzu bir kere daha tüm dünyaya haykırmış olacağız. Beka, istikbal ve istiklal gayretimizi birlikte sürdürmeye devam edeceğiz’’ diye konuştu.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uluslararası Kuzey Kıbrıs Kültür ve Spor Festivali’nde sahaya iniyor için yorumda bulun

    Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uluslararası Kuzey Kıbrıs Kültür ve Spor Festivali’nde sahaya iniyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uluslararası Kuzey Kıbrıs Kültür ve Spor Festivali’nde sahaya iniyor için ilk yorumu yapabilirsin.