Dakota Johnson: Alfred Hitchcock anneannemin mesleğini mahvetti!

İki sefer evlenip boşanan oyuncu çift Don Johnson ile Melanie Griffith’in kızı olan Dakota Johnson, ‘The Hollywood Reporter’ın ‘Award Chatter’ isimli podcast yayınına konuk oldu.

‘The Fifty Shades of Grey’ (Grinin Elli Tonu) isimli üretimle yıldızı parlayan 32 yaşındaki oyuncu, anneannesi Tippi Hedren’in yıllar evvel başına gelenler hakkında konuştu.

“BENİ CESARETLENDİRDİ”

Dakota Johnson, sinema sanayisi içinde yaşanan taciz olaylarına karşın anneannesinin mesleği konusunda kendisini her vakit cesaretlendirdiğini vurguladı.

Tippi Hedren’in her vakit dürüst ve kararlı bir duruş sergilediğini belirten oyuncu, “Alfred Hitchcock kendisiyle birlikte olmadığı için anneannemin mesleğini mahvetti. Onu korkuttu ve tüm bunlardan asla sorumlu tutulmadı” tabirlerini kullandı.

Dakota Johnson, “Güce sahip olan insanların, kendilerinden daha zayıf beşerler üzerinde bu gücü kullanmaları kabul edilemez. Bu mevzuda konuşmak sıkıntı zira o benim büyükannem. İnsanın, birilerinin büyükannesinden yararlandığını düşünmesi kolay değil, bunu hayal bile etmek istemezsiniz” açıklamasını yaptı.

“KORKUNÇ BİR ANDI”

Tippi Hedren, 1980’de hayatını kaybeden Alfred Hitchcok hakkındaki taciz tezlerini yıllar sonra gündeme getirmiş, İngiliz direktörün ‘Kuşlar’ sinemasının çekimi sırasında kendisini tekraren taciz ettiğini öne sürmüştü.

Ünlü oyuncu, anılarını anlattığı kitabında Hitchcock’un kendisini otomobilin art koltuğunda öpmeye çalıştığını tabir etmiş, hissettiklerini “Korkunç bir andı” diyerek anlatmıştı.

FOTOĞRAFLAR: SPLASH NEWS, AP

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Dakota Johnson: Alfred Hitchcock anneannemin mesleğini mahvetti! için yorumda bulun

    Dakota Johnson: Alfred Hitchcock anneannemin mesleğini mahvetti! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Dakota Johnson: Alfred Hitchcock anneannemin mesleğini mahvetti! için ilk yorumu yapabilirsin.