Dani Alves dönem sonuna kadar Barcelona ile kontrat imzaladı

Brezilyalı futbolcu Dani Alves, Barcelona ile dönem sonuna kadar geçerli olacak kontrata imza attı.

Barcelona’da 8 dönem (2008-2016) forma giyen ve 5,5 yıl ortadan sonra Katalan kulübüne geri dönen 38 yaşındaki defans oyuncusu Alves, Nou Camp Stadı’nda kendisini bekleyen 10 bin kadar taraftarın önünde yeni kontratına imza attı.

Barcelona’ya fiyat almadan gelen Alves’in, 1 Ocak’tan itibaren oynayabileceği ve mukavelesinin 1 yıl uzatma opsiyonuyla dönem sonunda sona ereceği bildirildi.

Deneyimli futbolcu, Barcelonalı taraftarlara hitaben yaptığı konuşmada, “Eğer hatırlarsanız burada en son defa mikrofonu elime aldığımda, bu hayalin ne kadar süreceğini bilmediğimi söylemiştim. Düş şimdi bitmedi, bu yüzden tekrar buradayım.” dedi.

Başka yandan Alves, Barça TV’ye verdiği röportajda, “Kariyerimin en büyük ve en özel uğraşı. Birçok kişi bunu bir felaket üzere düşünüyor ancak sakin olsunlar, ben alanda konuşurum. Beşerler benimle ilgili kuşku duyduklarında ben daha da kendimi güçlü hissediyorum.” biçiminde konuştu.

Barcelona’ya hiçbir para almadan geldiğini, sıkıntı periyottan geçen gruba yardım etmek istediğini vurgulayan Alves, “Geçmişte de sıkıntı günler oldu. Birlik olarak bunu atlattık. Artık uygun bir güce konsantre olma vakti. Kulübün olması gereken yere gelmesi için ben bu türlü yapacağım. Bu bir kadro işi.” sözlerini kullandı.

Andres İniesta ve Hristo Stoichkov’a atfen “8” numaralı formayı seçtiğini anlatan Alves, Barcelona’da güzel işler yaparak Brezilya Ulusal Kadrosu ile 2022 Dünya Şampiyonası’na gitmek istediğini söyledi.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Dani Alves dönem sonuna kadar Barcelona ile kontrat imzaladı için yorumda bulun

    Dani Alves dönem sonuna kadar Barcelona ile kontrat imzaladı için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Dani Alves dönem sonuna kadar Barcelona ile kontrat imzaladı için ilk yorumu yapabilirsin.